Budoucnost rozšířené reality. Niantic ukázal vyvíjenou platformu Real World

Společnost Niantic je známá především jako vývojář mobilního hitu Pokémon Go, již dříve vydala mobilní hru Ingress. Niantic se nestará jen o vývoj her, ale i o vývoj technologií spjatých s rozšířenou realitou. A právě k nim firma zveřejnila několik ukázkových videích, na kterých prezentuje funkce nově vyvíjeného řešení Real World Platform.


Takto vypadá rozpoznávání objektů v rámci platformy Real World od Nianticu

Vlastní řešení pro rozšířenou realitu má do budoucna dostat přednost před univerzálními platformami ARCore a ARKit. Do budoucna tak nemá stačit pouze rozeznání povrchu, na kterém se ukáží 3D modely, protože, když se modely pohybují bez perspektivy nebo přes ostatní objekty v hledáčku, vypadá to hodně nedokonale. Nová platforma však bude znát i objekty v okolí, které budou sloužit k realističtější interakci. Vidět to můžete v demovideu níže, kde běhají pokémoni, které ztratíte z dohledu, jakmile zaběhnou za překážky.

Real World Platform - ukázkové video Niantic Occlusion:

Klíčovým prvkem technologie je rozeznávání skutečných 3D objektů v reálném světě, s nimiž mohou digitální 3D modely rozšířené reality interagovat tak, jako by se jednalo o stejné typy objektů. Zajímavá jsou i další dvě publikovaná videa, která ukazují možnosti multiplayeru v platformě Real World.

Real World Platform - demo více hráčů Codename Neon:

Tzv. sdílená realita má propojit více hráčů najednou, takže telefony musí zároveň vyhodnocovat chování ostatních hráčů. Vše se musí dít v reálném čase s minimální latencí, a právě to se Nianticu u nové platformy podařilo. Výsledkem je multiplatformní řešení s jednotným kódem, které umožňuje jednoduché nasazení v mobilních hrách všeho druhu. Dočká se platformy Real World i mobilní hit Pokémon Go? Výhledově to bude trefa do černého, funkce by mohla být využita např. při soubojích mezi hráči v reálném čase.

Real World Platform - demo více hráčů Codename Tonehenge:

Zdroj Nianticlabs

Diskuze (4) Další článek: Nokia pouští na český trh znovuzrozený Banán a levný Android One

Témata článku: ARCore, Niantic, Pokémon GO, ARKit, Rozšířená realita, AR, Digitální model, Mobilní hit, Real world, Ukázkové video, Klíčový prvek, Ostatní objekt, Budoucnost, Plát, Ostatní hráč, Stejný typ, Nová platforma, Mobilní hra, Společnost niantic, Realita, PLA, Objekt, Nianticu, Reálný čas, Platforma


Určitě si přečtěte