Buďte pohodlní: nastavte si WAP u Paegasu vzduchem

Před časem jsme na MobilManii psali o tom, že si můžete nechat poslat nastavení WAPu do svého telefonu vzduchem. Tehdy však tuto službu nabízel pouze Oskar prostřednictvím své infolinky nebo webových stránek. Dnes už to umí i Paegas.
Buďte pohodlní: nastavte si WAP u Paegasu vzduchem
Před časem jsme na MobilManii psali o tom, že si můžete nechat poslat nastavení WAPu do svého telefonu vzduchem.Tehdy však tuto službu nabízel pouze Oskar prostřednictvím své infolinky nebo webových stránek.

Mobilní telefony značky Ericsson jste si mohli nastavit přímo na domovských stránkách výrobce vašeho mobilu. Od 12. června však dokáže váš mobil nastavit vzduchem i Paegas.

Nokia jednoduše

Velmi jednoduše tak můžete nastavit váš mobilní telefon Nokia (pouze typy 3330, 6210 nebo 7110) nebo Ericsson R320 pro používání ClickWAPu velmi pohodlně prostřednictvím krátké textové zprávy. Jak to tedy funguje: pokud máte některý z podporovaných mobilů Nokia odešlete zprávu ve tvaru

WAP N

na telefonní číslo 4603. Za několik minut obdržíte zprávu ve tvaru Prijato nastaveni sluzby. Výběrem menu Volby a Uložit bude nastavení uloženo do telefonu a můžete vesele wapovat.

Ericsson taky

Pokud však máte Ericsson R320 musíte na stejné číslo 4603 odeslat zprávu ve tvaru

WAP E

Podobně jako u Nokií obdržíte za několik minut textovku ve tvaru Doručeno nové nastavení. Ověřovací kód: Paegas Instalovat? Volbou menu Yes bude nově přijaté nastavení uloženo do paměti mobilního telefonu a vaše cesta k wapovým obzorům zcela otevřena.

Pohodlnost sama

Automatické nastavení wapového prohlížeče je velmi užitečná věc a určitě ji využijte – pokud však máte mobilní telefon, který vzdáleně nastavit lze. Pokud to váš telefon neumí, máte jen dvě možnosti: buď nastavit WAP ručně, nebo si pořídit nový mobil, který nastavit lze.
Diskuze (10) Další článek: Akta X: výrobci mobilů utajují zajímavou součástku!

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, WAP, Paegas, NAS, Vzduch

Určitě si přečtěte