Buďte pohodlní: pošlete si nastavení WAPu vzduchem

Všichni majitelé mobilních telefonů Ericsson si mohou nechat zdarma poslat nastavení WAPu textovkou na mobil. A nejen oni; umí to i wapové Nokie.
Buďte pohodlní: pošlete si nastavení WAPu vzduchem
Všichni majitelé mobilních telefonů Ericsson si mohou nechat zdarma nastavit WAP na svém mobilu. A nejen oni; umí to i wapové Nokie.

Nejdříve „Erici“

Pokud jste někdy nastavovali některý wapový telefon pro použití mobilního Internetu jistě víte, že tato operace nepatří mezi nejjednodušší a nejpříjemnější. Určitě vás napadlo, jak by bylo príma, kdyby mobil nastavil někdo za vás. Stejný nápad měli pracovníci Ericssonu, kteří pro vás připravili možnost nechat si telefon automaticky nastavit.

Jak takové nastavení probíhá? Na internetové stránce Ericssonu si v menu WAP Configurator vyberete zemi, ve které se nacházíte, svého mobilního operátora – podporováni jsou všichni tři čeští operátoři (EuroTel, Oskar, Paegas), typ mobilu a jako poslední číslo svého mobilního telefonu včetně mezinárodní předvolby. Nastavovací SMS obdržíte zhruba do třiceti minut a nastavit si můžete nechat jakýkoli z těchto mobilních telefonů Ericsson:

  • T20
  • T29
  • R380
  • R320
  • A2628

A co ostatní?

Službu automatické konfigurace nabízené Ericssonem můžete použít i pro nastavení vaší Nokie 7110 nebo 6210. Podobnou službu pro vybrané mobilní telefony nabízí jako jediný český operátor Oskar. Na webové adrese Oskara si můžete nechat poslat nastavení WAPu Oskara na tyto mobily:

  • Nokia 7110
  • Nokia 6210
  • Ericsson (všechny mobily podporující WAP)

Na Nokiích obdržíte zprávu „Nastavení služby obdrženo“ a nastavení si uložíte do wapových profilů.

Šetří práci, šetří čas

Automatické nastavení wapového prohlížeče je velmi užitečná věc a určitě ji využijte – pokud však máte mobilní telefon, který vzdáleně nastavit lze. Pokud to váš telefon neumí, máte jen dvě možnosti: buď nastavit WAP ručně, nebo si pořídit nový mobil, který nastavit lze.
Diskuze (3) Další článek: Celý CeBIT se vejde do Palmu či Psionu

Témata článku: Ostatní, Nokia 6210 Navigator, NAS, Nastavení, Poslední číslo, Vzduch, WAP


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39