Byli jsme se podívat na Datart Expo. Chcete nakoupit? Tady dostanete výběr i slevu

Zábavně-prodejní veletrh spotřební elektroniky Datart Expo. Z pohledu veřejnosti první ročník, ale na pozadí je už 23letá tradice obdobných akcí pro obchodní partnery. Expo v sobotu obsadilo celý pavilon P brněnského výstaviště.

Jaké bylo (resp. ještě je, v sobotu je otevřeno do 22 hodin) první Expo? Má vůbec v době internetu smysl podobnou akci pořádat? Vždyť si lidé všechno najdou na webu...

Veletrh v roce 2018?

Najdou, ale osobní zkušenost nic nenahradí. Datart Expo není akce, která by se velikostí mohla srovnávat s mezinárodními veletrhy, jež jako redakce objíždíme, přesto smysl dává. Na jednom místě najdete na 80 značek, všechno si můžete osahat, vyzkoušet. Možná vás napadá, že to se dá v menší míře v každé větší prodejně také, ale Datart Expo má jeden zásadní trumf – na stáncích jsou produktoví manažeři a školitelé, kteří své gadgety dokonale znají, ochotně předvedou a odpoví na otázky. A když se rozhodnete nakoupit, dostanete slevový katalog, vouchery platí do pondělí.

Při své práci se potkávám s desítkami a stovkami produktů ročně, přesto jsem ne Expu našel několik příležitostí zastavit se, vyzkoušet, popovídat si o výhodách a nevýhodách. Projel jsem se na elektrické koloběžce, prohlédl e-motorky... Hospodyňky na jednom místě vyzkouší širokou paletu domácích spotřebičů, fandové smartphonů si osahají Huawei Mate 20 Pro, který teprve v úterý absolvoval světovou premiéru, hráči otestují herní konzole nebo omrknou konkurenci při Fortnite Cup nebo PlayStation Mistrovství ČR v konzolových hrách.

Doporučení pro příští ročník? Líbilo by se mi nižší vstupné. Hádám, že 250 Kč řadu zájemců odradí...

Diskuze (7) Další článek: Proč zrovna QWERTZ: Rozložení klávesnice se vyvíjelo už před 100 lety

Témata článku: Gadget, Datart, Veletrhy, Sleva, Expo, Podobná akce, Domácí spotřebič, Konzolová hra, Zábavně-prodejní veletrh, Produktový manažer, Brněnské výstaviště, Spotřební elektronika, Zásadní trumf, Obdobná akce, Světová premiéra, Veletrh, Mezinárodní veletrh, Elektrická koloběžka, Obchodní partner, Široká paleta, Osobní zkušenost, Příští ročník, Pohled veřejnosti, První ročník, Herní konzole