Capitel C5520: Věrná kopie Nokie

Když je něco úspěšné, tak to okopírujme! Tímto heslem se asi řídí páni inženýři v daleké Číně. Jak jinak si vysvětlit vzhled mobilního telefonu Capitel C5520?
Capitel C5520: Věrná kopie Nokie

Kapitální kopie

Nám neznámý výrobce mobilních telefonů Capitel má ve své nabídce celou škálu modelů – ať už klasického tvaru nebo oblíbených „véček“. Nás však zaujal jeho model s označením C5520.  Je totiž velmi podobný Nokiím řady 3. Jak si na obrázcích můžete prohlédnout – vypadá to, že dokonce využívá i některých stejných dílů (například zadní kryt nese i označení severského výrobce). Obrázky jsou původní a nejedná se o žádnou fotomontáž.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Popišme si pár parametrů, ať máte co porovnávat.

Váha mobilu Capitel C5520 činí 109 gramů. Monochromatický displej má rozlišení 96 x 65 pixelů a je podsvícen zelenou barvou. Anténa je integrovaná a telefon disponuje výměnnými kryty. Dobře si rozumí se sítí GSM a to na frekvencích 900/1800 MHz.

Telefonní seznam pojme 150 kontaktů, o paměti pro textové zprávy se výrobce nezmiňuje. Avšak pro jejich snadné psaní je připraven slovník T9 a čínská odnož Pinyin. Telefon C5520 umí nejen hlasově vytáčet čísla, ale i ovládat některé své funkce. Ani hlasový záznamník mu není cizí. Velmi dobře si rozumí s obrázky, spořiči displeje a dokáže je spolu s novými hrami stáhnout i s internetu, po kterém se pohybuje v prostředí WAPu. 

Na jedno nabití s ním můžete hovořit až pět hodin nebo jej nechat jít cestou samovolného vybíjení, které nastane asi za 260 hodin. Od výrobce odchází pouze ve dvou provedeních a to ve stříbrné a zlaté barvě.

Sami uznáte, že podobenství s Nokií tu je. Bližší informace naleznete na webu výrobce.

Diskuze (12) Další článek: Clie PEG-NZ90: Sony opět šokuje

Témata článku: Nokia, Kopie, Věrná kopie


Určitě si přečtěte

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

Virtuál Heyah má pohádkovou nabídku: Všechno bez limitu a 10 GB za 160 Kč

** Ano, pro kartu s neomezeným tarifem musíte za hranice ** U nás byste se nedoplatili, v Polsku je to ale jiné, pohádkové ** Jak může být tak levný? Ptejte se, jak jinde můžou být tak drazí...

Aleš Pospíšil | 49

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62