CapShare - scanner do kapsy, co opravdu funguje

Už dávno, když byl ohlášen, jsem psal o HP CapShare 920 první seznámení. Nyní dorazil i k nám do redakce a já se nestačil divit, že on opravdu funguje.
CapShare - scanner do kapsy, co opravdu funguje
Už dávno, když byl ohlášen, jsem psal o HP CapShare 920 první seznámení. Nyní dorazil i k nám do redakce a já se nestačil divit, že on opravdu funguje. CapShare 920 je ruční bezdrátový scanner, který má velkou paměť na nasnímané stránky a disponuje výkonným analyzátorem obrazu, který poskládá nasnímané pruhy do celistvé stránky. Možná byste pochopili můj skeptický náhled, kdybyste také v historii pracovali s ručními scannery. Pracné posouvání v úzkém pásu a následné slepování nepasujících pruhů je opravdu něco, co bych nikomu nepřál. Proto, když se objevil CapShare slibující volný pohyb a skvělé vlastnosti, moc jsem tomu nevěřil. První pokusy jsou ale velmi úspěšné.

CapShare je velký asi jako dva mobilní telefony Nokia 5110 vedle sebe a padne velmi dobře do ruky. Snímání je velmi intuitivní. Postavíte jej na snímanou předlohu, stisknete tlačítko a ošoupete scanner po předloze, jako byste houbou mazali tabuli. Scannerem můžete pohybovat naprosto volně, jen s ním nesmíte otáčet o více než 45 stupňů, to by se scannování zastavilo. Po ukončení (stačí scanner zvednout z předlohy) se stránka zpracuje a celá zobrazí na zabudovaném LCD displeji, můžete si ji zvětšit a jednotlivé části lépe prohlédnout. Inteligence scanneru zařídí, že všechny vaše zmatené pohyby nad předlohou budou správně přepočítány a výsledkem bude obrázek zdaleka převyšující malé rozměry scanneru. Výsledek můžete přes zabudovaný sériový nebo IrDA port přesunout do počítače, nebo rovnou přes IrDA vytisknout na potřebně vybavené tiskárně. Díky IrDA můžete obrázky přesunout i do Psionů, Nokie Communicator nebo počítačů s Windows CE. CapShare podporuje také JetSend a lze jej tedy takto využít s každým zařízením podporujícím JetSend. Důraz na sdílení je ostatně již v názvu. Vlastní kapacita zařízení je 4 MB a stačí na 40 až 50 stran pro textové dokumenty (černobílé, 300 dpi), s grafikou to je 10-15 stran (16 odstínů šedi, 150 dpi), specialitkou je scannování nástěnek, kde se výsledný dokument zmenší na 25 % původní velikosti.

Přenos obrázků je poměrně snadný, problémy jsme měli s rozjetím komunikace na PC, ale záhadně se to podařilo a přenos funguje perfektně. Stránky je možné na počítači ukládat do formátů TIF nebo PDF.

Zatím máme zařízení jen krátce, podrobnější recenzi si přečtete v časopisu Mobility. Musíme například otestovat výdrž na baterie (standardně jsou dodávány 4 AA NiMh akumulátory s nabíječkou, přístroj pohání 2 kusy). Naše první dojmy jsou ale pozitivní.

Nemáte využití? Stačí přemýšlet. Byl jsem zrovna na úřadě a studoval jsem jednu smlouvu, takto bych si ji nasnímal do CapSharu a v klidu pak prostudoval. Osobně si ještě na zastávce osnímám jízdní řád, přece to nebudu přepisovat. Ti, kdož pracují v terénu s dokumenty, určitě ale mají více možných využití. Hlavní je, že to opravdu funguje. Abych nezapomněl - zbývá cena, stojí to okolo 16 tisíc, což je při daných vlastnostech velmi rozumná cena (pamatujte, že tady nejde o DTP).

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Volný pohyb

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4