Casio a Siemens spolupracují na novém zařízení s Windows CE

Casio a Siemens spolupracují na vývoji mobilního zařízení s Windows CE a podporou GSM.
Casio a Siemens spolupracují na novém zařízení s Windows CE
Casio a Siemens spolupracují na vývoji mobilního zařízení s Windows CE a podporou GSM. Zařízení zatím není nijak pojmenované, ale mělo by se více blížit PDA než mobilnímu telefonu. Bude mít barevný dotykový displej, operační systém Windows CE, bezdrátové připojení na Internet přes GSM a plné funkce běžného mobilního telefonu. Počítá se i s americkým standardem CDMA a podporou vylepšení jako je GPRS. Zařízení by mělo mít úzkou vazbu na Exchange server, odkud si bude stahovat informace. První demonstrační vzorky by se měly objevit příští rok na CeBITu.

Živě komentuje: Pro tábor Windows CE je to velmi významná zpráva, konečně opravdu někdo použije Windows CE v mobilním zařízení pro ovládání osobního organizéru a mobilního telefonu. Casio má díky svým Cassiopeiám velké renomé v oblasti kapesních počítačů s Windows CE a Siemens patří do silné skupiny výrobců mobilních telefonů a dodavatelů řešení pro infrastrukturu. Zařízení ovšem zatím existuje jen na papíře, neví se, jak bude vypadat, ani, jak se bude jmenovat, jsou dány jen obecné funkce a cíl prezentovat první kousky na CeBITu.

Dá se tedy předpokládat, že příští rok se objeví hned několik kombinací mobilních telefonů a osobních organizérů, které budou obsahovat nejen prostředí PalmOS (Motorola, Nokia) ale i Windows CE. Operační systém od Psionu EPOC, který by měl být využíván členy skupiny Symbian, zatím čeká na svou novou verzi ER6, která by měla být již určena pro mobilní telefony a dovolí se Psionu v této oblasti citelněji projevit.

Témata článku: Siemens, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení