Casio chystá barevné a levné PDA

Není to Pocket PC ani něco vlastního, je to Windows CE 3.0 a cena by měla být na úrovni černobílých Pocket PC.
Klepněte pro větší obrázekBarevné kapesní počítače řady Pocket PC jsou všechno jen ne laciné. Existují sice levné černobílé verze, ale za barevné provedení si je třeba připlatit. Casio na tom chce něco změnit s novým počítačem BE-300 označovaným jako Pocket Manager, které má stát pod 300 dolarů.

Systém je založen na Windows CE 3.0, takže může využívat softwarovou základnu, která je již k dispozici, na druhou stranu se nejedná o Pocket PC, takže ovládání odpovídá o generaci starším počítačům. BE-300 pohání 166MHz procesor MIPS. Kapacita paměti není zatím uvedena, nicméně bude nejspíš 16 MB. Casio totiž mezi body, kterými se EB-300 odlišuje od Pocket PC, uvádí i menší kapacitu paměti. Přístroji nechybí slot CompactFlash typu II, který je možné přes redukci povýšit na PC Card. Operační systém je umístěn ve flash paměti, je jej tedy možné vyměnit a také je možné nahradit zabudované aplikace nějakými jinými.

Lákadlem bude barevný displej s 32 768 barvami. V této cenové třídě není zatím něco takového běžné a tak se dá čekat, že zájemci se budou hlásit. Na druhou stranu se nejedná o Pocket PC, nejsou tu tak Pocket PC aplikace jako Excel.

V kusových prodejích se zřejmě uživatelé rozhodnou si něco málo připlatit a jít do plnohodnotného Pocket PC. Podniková sféra kupující tyto počítače ve větším množství ocení nízkou cenu a CompactFlash konektor díky kterému je přístroj rozšiřitelný o další periférie, jako například bezdrátovou síťovou kartu.

Firma Casio zatím toto PDA jen představila na výstavě PC Expo Show, neupřesnila odkdy by se měl začít prodávat, je to ale spíše otázka dní než týdnů.

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

Včera | Pospíšil Aleš | 40

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

16.  10.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 65

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 84


komerční sdělení

Komerční sdělení