Casio Pro Trek jsou odolné hodinky se dvěma displeji. Když vypnete Wear OS, baterie vydrží měsíc!

Veletrh IFA dal světu outdoorové chytré hodinky Casio Pro Trek Smart WSD-F30. Vzhledově hodně vychází z předchozího modelu, jsou však o trochu subtilnější zejména díky menšímu displeji a tenčím okrajům. Přesto u nich zůstala zachována odolnost vůči vodě do 50 metrů, teploty až -10°C či armádní standard MIL-STD-810G. Dovnitř se vešel barometr, gyroskop, akcelerometr a samozřejmě GPS.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekTakto vypadají Casio Pro Trek WSD-F30 naživo

Hodinky nabídnou 1,2" barevný OLED displej s rozlišením 390 × 390 pixelů. Na něm běží „hodinkový Android“, alias operační systém google Wear OS. Nad ním je však ještě jeden displej. Průhledný, monochromatický a mnohem šetrnější k baterii. Slouží k zobrazení času, měřených aktivit či údajů jako je atmosférický tlak či kompas.

S monochromatickým displejem slibuje Casio výdrž baterie až 3 dny, a to i s GPS aktivní 8 hodin denně. Při „běžném použití“ už to je pouze den a půl, což je pro hodinky s Wear OS běžná hodnota. V úsporné režimu Multi-timepiece (pouze monochromatický displej a vypnuté komunikační moduly) lze dosáhnout až na výdrž 30 dní. 

Hodinky podporují Wi-Fi a Bluetooth, skrze které jej lze spárovat s telefony s Androidem 4.4 a novějším, případně iPhony se systémem iOS 9.3 a novějším. O dostupnosti a ceně na českém trhu prozatím nemáme informace.

Casio PRO TREK Smart v akci:

Diskuze (2) Další článek: Aktualizováno o video a fotky z Berlína: LG G7 One s čistým Androidem a levnější G7 Fit

Témata článku: Android, Chytré hodinky, Wear OS, Příslušenství, Nositelnosti, Outdoor, Smartwatch, Zajímavosti, Wearables, Casio, Wear, Armádní standard, Monochromatický displej, Operační systém, Hod, Malý displej, Předchozí model, Český trh, Casio pro Trek SMART, Displej, Tenký okraj, Atmosferický tlak, Běžné použití, Barevný displej, Úsporný režim


Určitě si přečtěte