CDMA: postřehy prvních uživatelů (přehled bleskovek)

Ideální telefon pro děti - Eurotel omezuje disponování s CDMA modemy - Tarify, minisukně, grafitti a líbající se hroši - Motorola MPx100 nebude. Stihli jste všechno? Pokud ne, je tu pro vás přehled nejúspěšnějších bleskovek minulého týdne.
CDMA: postřehy prvních uživatelů (přehled bleskovek)
CDMA: postřehy prvních uživatelů
Včera jsme vydali článek se základními informacemi o CDMA a dnes vyšel na MobilManii článek s podrobnější analýzou nově spuštěné služby. Ke včerejšímu článku se v diskusi objevila řada postřehů od prvních uživatelů CDMA. Výběr těch nejzajímavějších vám přinášíme v této bleskovce.

Ideální telefon pro děti starostlivých rodičů
Jihokorejská společnost SK Telcom začala prodávat speciální mobilní telefon určený pro děti starostlivých rodičů. Stěžejní funkcí nového mobilu je zabudovaný modul globálního satelitního navigačního systému GPS.

Eurotel omezuje disponování s modemy pro CDMA
Podle vyjádření infolinky operátora a pracovníků značkové prodejny není možné - údajně technicky - nahrát do modemu pro CDMA jiné telefonní číslo než původní. To tedy znamená, že zákazníci, kteří si modem zakoupí za plnou cenu jsou nuceni využívat služeb, jestliže se nechystají vysokou investici odepsat.

Jaké jsou nejoblíbenější vyzváněcí melodie?
Jako první na světě začal britský hudební magazín Music Weekly sestavovat hitparádu nejoblíbenějších vyzváněcích melodií na mobilní telefony. Jistě se na tomto nápadu podílel i fakt, že v Evropě se v současnosti prodávají vyzváněcí tóny na mobily mnohem lépe než samotné singly interpretů.

Tarify, minisukně, grafitti a líbající se hroši
Minulý týden vyšlo první číslo časopisu pro Oskarovy zákazníky s názvem Čilichili. Časopis je červený (jak jinak) a najdete v něm informace o Oskarových službách, o nových tarifech, přehled Oskarových telefonů a také spoustu neužitečných, ale zato zábavných článků a fotek.

Podívejte se na mobil s Linuxem
U nás téměř neznámý výrobce mobilních telefonů E28 se sídlem v Šanghaji má ve své nabídce chytré telefony s operačním systémem Linux. Vlajkovou lodí je véčkový model s označením e2800, který si můžete prohlédnout na následujícíh obrázcích.

Mobilek pro děti
Tři společnosti se spojily a vytvořily společně jeden mobil. Byly to firmy DDI, Kyocera a Toyota a jejich počin s označením AP-K303T je určen zejména dětem. Má totiž kromě jiného také bezpečnostní funkce, jako např. okamžité volání na nejbližší policejní stanici stiskem tlačítka.

Motorola MPx100 definitivně nebude
Motorola oficiálně oznámila, že zamýšlená novinka s označením MPx100 se vyrábět nebude. Důvodem je údajně vyšší zájem o mobilní telefony véčkové konstrukce mezi cílovou skupinou uživatelů modelů řady MPx. Model klasické konstrukce MPx100 musel proto ustoupit požadavkům trhu.

Za fotku z dovolené megapixelový fotomobil
Až do konce srpna můžete soutěžit se svými fotkami z dovolené. Ve hře jsou tři mobilní telefony Siemens - megapixelový Siemens S65, Siemens CX65 a Siemens C65. Posílat můžete obrázky vytvořené mobilním telefonem, jejich rozlišení musí být nejméně 220 × 240 bodů, nejvíce pak 640 × 480 bodů.

A je to tu, soap opera i na mobilu
Britská nezávislá mediální společnost Endemol (mj. Big Brother) se rozhodla uvést novou soap operu, která bude určena pro displeje mobilních telefonů. Ponese název "FanTESStic" a hlavním hrdinou je DJ na Ibize, který bude znovu nalézat svou ztracenou identitu.

Témata článku: Ostatní, CDMA, Siemens C65, Siemens CX65, Siemens S65, Blesk, První uživatel

Určitě si přečtěte

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

Nordic Telecom dá vale CDMA, příští rok spustí LTE. Zákazníci nový hardware dostanou

** Nordic Telecom chce být 4. mobilním operátorem, pomoci má LTE ** Stávající zákazníci budou vybaveni novým zařízením i SIM kartami ** Klíčová však bude aukce frekvencí v pásmu 700 MHz

24.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 49

Celot: druhý modem pro vodafonní CDMA

Celot: druhý modem pro vodafonní CDMA

Vodafone v říjnu přijde s alternativou už testovaného modemu AnyData. Kombo modem Celot je menší, stojí stejně a chybí mu baterie.

30.  9.  2010 | Kůžel Filip | 12

HTC Hero pro sítě CDMA změnil design

HTC Hero pro sítě CDMA změnil design

5.  9.  2009 | Tomek Pavel | 3

Philips představuje první mobil pro GSM/CDMA sítě

Philips představuje první mobil pro GSM/CDMA sítě

Dvě novinky od Philipsu spadají výbavou do průměru, model C600 se ale umí napojit na BTS dvou typů sítí. U nás téhle vlastnosti nevyužijeme.

18.  6.  2009 | Láska Jan | 4

Slovenskou CDMA licenci získal Orange

Slovenskou CDMA licenci získal Orange

30.  4.  2008 | Michlík Matej