CeBIT 2001: barevná bomba Ericsson T68

Ericsson T68 je opravdu horkým polínkem pod kotlem s mobilními telefony. Ericsson si tuto novinku schovával opravdu až na CeBIT – informace o ní se objevily až minulou středu. Podívejte se, jak taková bomba vypadá.
CeBIT 2001: barevná bomba Ericsson T68
Ericsson T68 je opravdu horkým polínkem pod kotlem s mobilními telefony. Ericsson si tuto novinku schovával opravdu až na CeBIT – informace o ní se objevily až minulou středu. Krátce jsme o ní psali v našem přehledů nových mobilů Ericssonu, které jsou na vystaveny v Hannoveru.

Konečně bez antény

Informace o tomto mobilu jsou velmi kusé. Mobil má velmi atraktivní vzhled – díky dvou barevným kombinacím je jak stylový, tak manažersky usedlý. Ovládá se malým pětisměrovým joystickem podobně jako Alcatel One Touch 501 nebo 701, nechybí typické klávesy Yes a No. S tímto modelem se Ericsson konečně zbavil antén – nutno říct, že to vzhledu šedesátosmičce jen prospělo. Rozměry jsou velmi malé: 101 x 48 x 19,5 mm, hmotnost se má pohybovat okolo 85 gramů.

Co ale na mobilu překvapí nejvíc, je velký barevný displej, který dokáže zobrazit až 256 různých barev. Díky tomu si na mobilu můžete prohlížet barevné obrázky. Navíc mobil podporuje multimediální textovky MMS, o kterých jsme podrobně psali zde. Pro ty, co nechtějí klikat, jen stručně připomenu: MMS aneb Multimedia Messaging Service je systém, který umožní z běžných textovek udělat „zvukovky“ či „videovky“: místo běžného textu budete moci posílat obrázky, zvuky nebo dokonce video nahrávky. První opravdové zaslání MMS předvedl Ericsson už na kongresu v Cannes.

Data, data, data

Mobilu nechybí ani dnes už nezbytné GPRS, datové přenosy, u kterých platíte za objem přenesených dat (u EuroTelu tři haléře za kilobajt), HSCSD a Bluetooth pro bezdrátovou komunikaci s ostatními zařízeními, např. sluchátkem (bondovkou) nebo počítačem. Headset, neboli Bluetooth sluchátko se už dnes v Německu prodává a stojí 399 marek. Je to sice hodně, ale za to pohodlí to možná i stojí. Navíc si musíme uvědomit, že v Německu je holt dražší všechno a toto sluchátko je koneckonců nový produkt a díky tomu jde spíše o luxus. U současných mobilů navíc musíte mít speciální modul, který se zasune zespodu do mobilu – toto u T68 odpadne, takže sluchátko může být lacinější.

Ericsson T68 je triální, podporuje tedy jak evropské frekvence 900 a 1800 MHz, ale také amerických 1900 MHz. Mobil je podle Ericssonu velmi malý, zde ale bohužel veškeré podrobnosti končí – přesné rozměry zatím nejsou známy. Telefon bude na trhu koncem roku, resp. ve čtvrtém čtvrtletí, tedy stejně jako Nokia 6310, která je však větší a nemá barevný displej. Nevím jak vám, ale mě se T68 líbí víc; ostatně podívejte se na obrázky a určitě mi dáte za pravdu.

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Alcatel One Touch 501, Nokia 6310, CeBIT, Bomba

Určitě si přečtěte