CeBIT 2001: Ericsson představil nové mobily

Nedlouho po Nokii se ani Ericsson nenechal zahanbit a představil v Hannoveru několik nových mobilních telefonů.
CeBIT 2001: Ericsson představil nové mobily
Nedlouho po Nokii se ani Ericsson nenechal zahanbit a představil v Hannoveru několik nových mobilních telefonů.

První z nového rodu

Čerstvě představené mobily Ericsson můžeme rozdělit do dvou skupin: na úplné novinky a na inovace starších, již prodávaných typů. Představitelem první skupiny je úplně nový a revoluční Ericsson T68 – snad první mobilní telefon Ericsson s integrovanou anténou. Vestavěná anténa však není jediným lákadlem na zákazníka: velký, kontrastní a barevný podsvícený displej dokáže současně zobrazit celých 256 barev, což je na mobilní telefon obdivuhodný výkon. Klávesnice je typická a tlačítka jsou hodně podobná Ericssonu T20 – chybí jen jejich nepohodlný kryt. Šedesátosmičku lze právem nazvat nejkrásnějším Ericssonem – designérsky je velmi dobře zpracován a hravě předčí i konkurenční Nokie. Uvnitř telefonu je skryt pravděpodobně operační systém Epoc, který můžete znát například z kapesních počítačů Psin nebo rozličných komunikátorů. Právě spojení Epocu s barevným displejem, GPRS rychlými datovými přenosy a čipem umožňující bezdrátovou komunikaci prostřednictví Bluetooth technologie vytváří přímo ideální mobil pro multimediální komunikaci – a skutečně, T68 jako jeden z prvních mobilních telefonů vůbec podporuje multimediální textové zprávy MMS, se kterými se v sítích třetí generace budeme setkávat stále častěji.

Další telefon pro mlaďochy

Na stánku Ericssonu byl k vidění také inovovaný model T20 – nyní již s označením T20e. Mobilní telefon si zachoval úplně stejný vzhled jako jeho předchůdce – stejné přednosti i nevýhody – obě tlačítka pro přijmutí i odmítnutí hovoru jsou stále zapuštěny hluboko pod okrajem displeje, kryt klávesnice stále překáží při rychlém psaní textovek a klávesy jsou pořád stejně malé. Stejná zůstala i vysokokapacitní Li-Ion baterie a poměrně velká antény „hyzdící“ vzhled jinak hezkého mobilu. Tak co se tedy změnilo? Změny jsou pouze v oblasti ovládacího softwaru – v éčku naleznete o mnoho více melodií, přibyla další hra a nové animované loga na displej. Změn je sice jen několik, přesto si tento mobil své příznivce určitě najde.

Elegantní mobil pro celý svět

Ericsson T39 je velmi pěkný telefon, který nezapře inspiraci hned několika staršími telefony: Té dvacetosmičkou i té dvacítkou. Telefon má velmi originální tvar antény, která u tohoto modelu není stále integrovaná a je velmi tenký. T39 je také prvním telefonem od Ericssonu, který podporuje všechny světové sítě GSM – je triální, díky čemuž se dovoláte nejen v Evropě a Africe, ale i v severní Americe. Pro rychlé připojení k Internetu je v telefonu podobně jako u nových Nokií k dispozici technologie GPRS i HSCSD, čip Bluetooth v něm najdete také. V telefonu najdete nejen nejnovější wapový prohlížeč, ale i plnohodnotného e-mailového klienta, prediktivní psaní textovek, hlasové ovládání a vytáčení i hlasový záznamník. S běžnou baterií má být výdrž telefon 11 hodin hovoru nebo 300 hodin v pohotovosti.

Diskuze (31) Další článek: Jak ovládat mobily Alcatel 501 a 701 z počítače

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Mobil, Velký kontrast, CeBIT

Určitě si přečtěte