CeBIT 2001: nejen nové mobily Siemensu

Jak jsme už psali v našem živém zpravodajství, Siemens uvedl na CeBITu zajímavé novinky. Mezi jinými mobily SX45, S45, A40 a S35i se stříbrným povrchem. Oživeno: obrázek Siemense A40.
CeBIT 2001: nejen nové mobily Siemensu
Jak jsme už psali v našem živém zpravodajství, Siemens uvedl na CeBITu zajímavé novinky. Mezi jinými mobily S45, A40 a S35i se stříbrným povrchem.

Siemens S45

Největším tahounem celého stánku byl samozřejmě nový Siemens S45, o kterém jsme již krátce psali nedávno. Mobil je malý a celkem sympatický, mně osobně se líbil víc než SL45. Je hezky oblý a nemá anténu. Ovládání je velmi podobné, počet kláves a jejich význam je stejný. Zatímco SL45 má navíc oproti S45 přehrávač hudby ve formátu MP3, S45 má zase rychlé datové přenosy GPRS. Až bude na trhu, určitě půjde o slušný trhák.

Siemens A40

Kromě slušně vybaveného mobilu S45 se na CeBITu ukázal i nový lowendový mobil A40. Pokračuje v tradici modelů A35 a A36, tedy nenáročných mobilků, které téměř nic neumí. A40 se bude vyrábět celkem v sedmi barvách, je docela jednoduchý na ovládání a zhruba stejně těžký jako A35/36 – váží 122 gramů. Pohotovostní doba se pohybuje okolo 150 hodin, doba hovoru okolo čtyř. Mobil má také vyměnitelní krytky s názvem CLIPit, které si dokonce můžete sami vylepšovat. Obrázek napovídá, že A40 je velmi podobný modelu A36; podle všeho toho bude umět jen o málo víc.

Siemens S35i má nový kabátek

Až dosud byl mobil Siemens S35i nudně šedý. Na CeBITu se ale Siemens pochlapil a představil tento již trochu starší mobil v opravdu slučivém tričku, které má barvu polárního stříbra a jantarový displej. Funkce a vlastnosti se nijak nemění, jde stále o ten starý dobrý mobil. Nicméně teď vypadá o poznání reprezentativněji a klidně jej můžeme nazvat stylovým.

Multimotýl multimobil

Zajímavou novinkou je rovněž mobil kombinovaný s PDA – Multimobil SX45. Má operační systém Microsoft PocketPC, barevný TFT dotykový displej, který zobrazí až 65 tisíc barev a 32 MB paměti. Ta je rozšiřitelná paměťovými kartami CompactFlash (používají se např. v digitálních fotoaparátech) nebo MultiMediaCard, které používá např. Siemens SL45 nebo Nokia 9210. Do MultiMobilu můžete zasunou až dvě karty, takže celková kapacita paměti je docela velká. S MultiMobilem můžete volat, posílat e-maily a faxy a brouzdat po Internetu. To vše pomocí datových přenosů GPRS. Samozřejmostí jsou kancelářské programy Pocket Word, Excel apod., které jsou součástí systému PocketPC, a přehrávač MP3.

Chodící Internet

Spíše zajímavostí je produkt SIMpad SL4. Je trošku větší než běžné mobily – váží skoro kilogram a jeho rozměry jsou 260 x 180 x 30 mm. Má velký displej, operační systém Microsoft Windows CE 3.0, paměť rozšiřitelnou až na 64 MB a je primárně určen pro mobilní připojení k Internetu. Prostě takový malý počítač s dotykovým displejem, který můžete nosit třeba do školy.

Siemens má také svůj Bluetooth

Nejen Ericsson se honosil mnoha zařízeními, které spolu komunikují pomocí bezdrátové technologie Bluetooth. Siemens se ukázal s USB Adapterem, který umožní komunikaci mezi jakýmikoliv zařízeními až do vzdálenosti 100 metrů: telefon – počítač, počítač – tiskárna, kapesní počítač – notebook apod.

Přehrávač MP3 pro mobily

Poslední zajímavou novinkou je bezesporu Mobile MP3 Player. To je malý modulek pro mobily řady 35 – C35i, M35i a S35i. Jakmile jej připojíte k mobilu, můžete si přímo z menu přehrávat hudbu ve formátu MP3. Ta je uložena stejně jako u mobilu SL45 na paměťových kartách MultiMedia Card, které se dodávají ve třech různých kapacitách: 32, 64 a 128 MB. Přehrávač je velmi malý, rozměry jsou jen 45 x 45 x 12 mm, hmotnost 20 g. K počítači se standardně připojuje přes USB, zatímco Siemens SL45 přes sériový port, který je oproti USB o dost pomalejší. Natlačení hudby do přehrávače tak bude trvat jen zlomek času – u 32MB média je to okolo sedmi minut. Pokud hraje hudba a někdo vám volá, zvuk se automaticky ztiší a vy můžete přijmout hovor.
Diskuze (10) Další článek: Jak pracuje odblokovávač mobilních telefonů

Témata článku: Siemens, Siemens A40, Siemens S35i, Siemens S45, Siemens SL45, Mobil, CeBIT, Malý počítač, Karta CompactFlash


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21