CeBIT 2001: nové Trium Eclipse a Mondo v barvě

Nové mobily Trium mají každý něco speciálního – ten první se pyšní velkým barevným displejem, ten druhý zase integrací s kapesním počítačem.
CeBIT 2001: nové Trium Eclipse a Mondo v barvě
Nové mobily Trium mají každý něco speciálního – ten první se pyšní velkým barevným displejem, ten druhý zase integrací s kapesním počítačem.

Eclipse: moře barev

Zcela nový mobilní telefon Trium Eclipse je něčím zvláštní. Již na první pohled vás zaujme nezvykle velký displej, který není jen tak nějaký – je totiž celý nádherně barevný a dokáže zobrazit až 256 barev. Ani ostatní parametry tohoto mobilu nejsou nejhorší.

Eclipse je pochopitelně duální, na barevném displeji můžete prohánět wapové stránky, které se díky GPRS budou natahovat rychlostí nevídanou. Na telefon můžete i mluvit a on si váš hlas zaznamená na vestavěný hlasový záznamník. Slovem můžete i vytáčet čísla z telefonního seznamu, který kromě spousty míst na kartě SIM vašeho operátora dokáže uložit až 200 jmen přímo do paměti mobilního telefonu.

S Eclipsem se také nebudete cítit osaměle – díky vestavěnému hlasitému handsfree na vás bude křičet přes celý byt. Naprostou samozřejmostí u mobilního telefonu této kategorie je vestavěný hardwarový modem a infračervený port pro snadné připojení k vašemu notebooku nebo Psionu. V telefonu najdete i kalendář, textovky lze psát pomocí T9.

Stejně jako jiné levnější telefony mohou měnit kryty, dokáže Eclipse měnit barevnou tapetu, kterou bude vyzdoben ten velký barevný displej na vašem novém barevném telefonu. Máte-li kousek hudebního nadání, můžete se vyřádit při komponování některé ze tří nastavitelných vyzváněcích melodií. Dlouhé okamžiky čekání u zubního lékaře vám zpříjemní jedna ze dvou barevných her – prostě takový malý GameBoy.

Celý tento barevný mobil váží běžných 110 gramů a měří 123 x 48 x 29 milimetrů a dokážete s ním hovořit až 3 hodiny nebo až 180 hodin trpělivě čekat na příchozí hovor nebo textovku. Výdrž ve srovnání s jinými mobilními telefony není největší, je to však daň za barevný displej, jehož energetické nároky jsou několikrát větší než nároky stejně velkého displeje černobílého.

Mondo: minipočítač v kapse

Druhý mobilní telefon od Triumu – Mondo není tak úplně obyčejným mobilem. Na první pohled vypadá spíš jako některý z rodu Palmů, jen z něj kouká malá anténka, která prozrazuje jeho telefonní původ. Skutečně, Mondo je kapesní počítač kombinovaný s duálním mobilním telefonem, podporou GPRS, vestavěným modemem a hlasitým handsfree.

Zabudovaný kapesní počítač disponuje 16 MB paměti a o její pořádné využití se starý operační systém Microsoftu PocketPC. Displej má běžné rozlišení 240 x 320 bodů, zobrazit dokáže 16 odstínů šedi a ve tmě jej můžete podsvítit. Mondo je neuvěřitelně tenké zařízení a váží ještě přijatelných 200 gramů a jeho rozměry jsou 130 x 90 x 23 milimetrů. Pokud jej budete používat jako mobilního telefonu, vydrží na baterie až 120 hodin v pohotovosti nebo zvládne až 2,5 hodin hovoru. Pokud budete hojně využívat i služeb vestavěného kapesního počítače, bude výdrž o poznání kratší.

Diskuze (2) Další článek: Ericsson: alespoň v něčem jednička

Témata článku: TRI, Vestavěný modem, CeBIT


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14