CeBIT 2001: pošlete si fotky z vašeho mobilu!

Nabídka mobilního příslušenství se neustále rozšiřuje. Ke svému mobilu si už můžete připojit i miniaturní digitální fotoaparát a fotky si posílat vzduchem odkudkoliv kamkoliv.
CeBIT 2001: pošlete si fotky z vašeho mobilu!
Nabídka mobilního příslušenství se neustále rozšiřuje. Ke svému mobilu Ericsson tak můžete připojit i miniaturní digitální fotoaparát Communicam a fotky si posílat vzduchem odkudkoliv kamkoliv.

Na co všechno nepřijdou

Spousta světových výrobců mobilních telefonů se předhání z množství a originalitě všemožných doplňků, které si k jejich mobilním výrobkům můžete připojit. Bondovky již seženeme na každém rohu, přehrávače digitální hudby již také přestávají být zvláštností a FM radiopřijímače není také problém koupit. Co však je zatím nezvyklé, je miniaturní digitální fotoaparát, který lze připojit k většině novějších telefonů Ericsson, které podporují technologii WAP. Do paměti fotoaparátu se vejde pět fotografií s rozlišením 353 x 288 bodů s barevnou hloubkou 24 bitů. Na celém foťáku je však nejzajímavější jeho hmotnost – pouhých 25 gramů. Nyní je již jasné, že neobsahuje žádné baterie a životodárnou energii si bere přímo z akumulátoru mobilu.

Pošlete fotky do světa

Velmi originální a neobvyklý je způsob posílání nafocených obrázků do světa. Pro odesílání fotografií totiž používáte wapový prohlížeč vašeho mobilu, který připojíte na stránky poskytující tuto službu. Pomocí WAPu tedy odešlete buď jednu nebo více fotografií ne e-mailovou adresu, kam se objeví jako příloha.

Album na webu?

Stejně jako má Chatboard své vlastní webové stránky, tak velmi pravděpodobně bude mít své stránky i tento digitální fotoaparát. Na těchto stránkách by mělo být možno tvořit vlastní alba fotografií pro pozdější prohlížení nebo stažení – nejste tedy omezeni malou velikostí paměti ve fotoaparátu, ale můžete pořídit libovolné množství fotek, které bude průběžně pomocí WAPu odesílat do svého soukromého internetového alba.

Malá, užitečná, drahá?

Toto řešení ukládání fotografií je velmi elegantní, ale jeho používání se může docela prodražit – například při wapování na dovolené v zahraničí, kde velmi často pořizujete spoustu fotek, bude stát nemalý peníz.
Diskuze (3) Další článek: Oskarovy faktury můžete platit inkasem z účtu

Témata článku: Příslušenství, CeBIT, Chatboard, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21