CeBIT 2003: bude Siemens SX1 zabiják Nokie 7650?

Na CeBITu jsme si pohráli i s novým Siemensem SX1, který podle funkcí a vybavení je opravdu ďábelský. Je ale opravdu tak dobrý? Bude lepší než Nokia 7650, která má podobné možnosti?
CeBIT 2003: bude Siemens SX1 zabiják Nokie 7650?

Klepněte pro větší obrázek
Stánek Siemensu je v hale věnované mobilním telefonů s přehledem největší

Siemens SX1 je opravdu malinký telefon, kterému dominuje velký displej. Klávesnice není zasunovací jako u N7650, ale je součástí lemu displeje. Vlevo jsou tlačítka jedna až pět, vpravo šest až nula. Pod displejem se nachází joystick, který byl v modelu, který jsem měl v ruce, nepříliš dobrý na ovládání. Ani tlačítka na spodní části telefonu se mi nemačkala zrovna zvlášť dobře.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Jeden z nejmenších z nejchytřejších 

Proč by měl být SX1 konkurencí právě pro Nokii 7650 nebo 3650? Protože jej pohání stejný operační systém - Symbian a všechny tyto mobily mají i podobné parametry, např. rozlišení displeje je 176 x 220 obrazových bodů. SX1 ovšem zobrazí až 65 tisíc barev, zatímco Nokie pouze čtyři tisíce.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Menu je graficky odlišné od N7650

Ačkoliv ovládání není nijak povedené (zejména psát textovku je stejné utrpení jako na Nokii 3650), je mobil velmi malinký a lehounký, v ruce se prakticky ztrácí. Displej je poměrně dobrý, podle bety ale nelze soudit. Podle zběžného posouzení si myslím, že je lepší než na Nokiích.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Když jej držíte v ruce, působí jako obyčejný mobil

Protože SX1 pohání Symbian, je funkční vybavení dáno - co není v mobilu, to se dohraje jako aplikace. Mobil podporuje všechny dnes myslitelné funkce včetně Bluetooth a nahrávání videa z kamery a focení vestavěným foťáčkem. Aplikace, fotky či melodie si můžete ukládat na karty MMC.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
K SX1 lze připojit i plnohodnotná plná sluchátka pro poslech MP3

Mobil je docela sympatický a nebýt toho podivného ovládání, dokázal bych si i představit, že ho používám. Pokud ale nepíšete často textovky či e-maily, myslím, že vám bude SX1 vyhovovat, už jen proto, že má tolik možností a vejde se všude.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Siemens SX1 je na první pohled velmi netradiční telefon, který má naději na úspěch. Jeho vlastnosti a funkce jsou předpisové a Siemens jím dokázal, že nejen Nokia může uvádět na trh netradiční řešení.

Diskuze (127) Další článek: CeBIT 2003: Nokia 3300, 6220 a N-Gage na vlastní kůži

Témata článku: Nokia, Siemens, Nokia 7650, Siemens SX1, Zabiják, CeBIT

Určitě si přečtěte