CeBIT 2003: Siemens M55 a jeho design "X" se bude líbit

Na letošním CeBITu má Siemens několik taháků. Mezi ně bezesporu patří model M55, který má výrazný "X" design, čtyři tisíce barev na displeji a funkčnost modelu S55.
CeBIT 2003: Siemens M55 a jeho design "X" se bude líbit

Siemens M55 je na první pohled mobil pro mladé - nemá konzervativní design jako S55 a více se blíží barevnému modelu M50. Asi nejvýraznějším prvek designu je písmeno X, které najdete opravdu všude, zejména v rozmístění kláves.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Displej mobilu doznal od modelu S55 určité vylepšení, nyní zobrazí 4096 barev. Nicméně na kvalitě to přiliš poznat nebylo, stejně jako u SL55; snad proto, že šlo jen o bety. Rozlišení displeje je stále jen 101 x 80 bodů, na displeji je rovněž patrný rastr. Více barev zlepší pouze kvalitu obrázků, v menu nebo při běžné práci rozdíl nepoznáte.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Klávesnice mobilu se dle mého názoru příliš nepovedla. Design není špatný, ale opět tu jsou mrňavá tlačítka pro přijetí a ukončení hovoru, malá a ostrá jsou rovněž ostatní tlačítka. Klávesy jsou tuhé a kladou solidní odpor, nevím, jak moc to přispěje či uškodí ergonomii, ale nezdá se mi, že by to bylo zrovna ideální.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Zadní kryt je řešen stejně jako u S55, pro jeho otevření bylo nutné použít ale podstatně více síly. Podle všeho není přední kryt výměnný, což je docela škoda. Funkční vybavení je podobné jako u S55, mobil však byl ochuzen o komunikační funkce jako Bluetooth nebo infra. Vychytávky jako e-mailový klient ale zůstávají.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

M55 má polyfonní vyzvánění stejných kvalit jako S55, přičemž si můžete nastavit dynamické blikání bočních tlačítek do rytmu při příchozím hovoru. Do paměti si můžete kromě melodií také ukládat javové aplikace a obrázky, které vyfotíte přídavným foťáčkem. Velikost paměti zatím neznáme, bude ale pravděpodobně stejná jako na S55.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Siemens M55 je velmi hezký telefon s trošku méně ergonomickou klávesnicí. Je zaměřen na teenagery, z čehož plyne omezení některých "manažerských" funkcí oproti S55. Pokud bude jeho cena nižší než u S55, má šanci se uchytit. Zejména pokud jej některý z operátorů umístí do předplacenek.

Diskuze (38) Další článek: Koncesionářské poplatky: placení za internet již nebude možné!

Témata článku: Siemens, Design, Siemens M55, Nejvýraznější prvek, CeBIT, Určité vylepšení

Určitě si přečtěte