CeBIT 2003: Siemens SL55 aneb nabroušená beruška v akci

Nabroušená beruška, jak Siemens SL55 nazval Marek Turoň, je miniauturní mobilní telefon s výsuvnou klávesnicí jako Nokia 7650. Mobil je velmi malinký, lehounký a ačkoliv to na fotkách nevypadá, i velmi hezký.
CeBIT 2003: Siemens SL55 aneb nabroušená beruška v akci

Prezentace Siemensu SL55 byla součástí i včerejší tiskové konference, na které se kromě jiného ukázaly modely Xelibri a nový Siemens M55, se kterým jsme už krátce seznámil a o kterém budeme psát během  zítřka.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Na stánku Siemensu bylo opravdu husto a objevit mezi prezentujícími naši nabroušenou berušku byl úkol hodný vojenského zvěda. Nakonec se podařilo a hodný pán s milým úsměvem nám jeden kousek zapůjčil. Byli jsme připraveni na nevzhledný podivný telefon, a hle, Siemens SL55 nás překvapil svojí elegancí a hlavně velikostí.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Je opravdu mini, skoro jako véčko CL50, o kterém jsme na MobilManii psali už poměrně dávno. Vysunutím klávesnice se mobil o něco zvětší, přesto je ale stále malý. Překvapila mne jeho hmotnost, 79 gramů je hmotnost malé blešky. Na klávesnici se píše poměrně dobře, i když blok kláves působí jednolitě. Malinká tlačíka jsou uzpůsobena spíše pro ručku mladé dívky, ne pro velkou tlapu chlapa od lopaty. Na vnitřní konstrukci mobilu byla použita slitina magnésia, takže SL55 by měl díky tomu něco vydržet.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Displej mobilu je stejný jako u S55, a to včetně všech nedostatků jako je rastr, nevýrazné barvy, nízký kontrast apod. I menu je stejné a stejně se i ovládá. Na první pohled by se tedy zdálo, že SL55 je jen stylovější model S55 (tedy až na tu výbavu).

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Takto se vysouvá klávesnice.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
SL55 je opravdu malušenký mobilek.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Takto byl SL55 prezentován na stánku - vždy vedle podobně stylových věcí.

Siemens SL55 je malý stylový mobil, který pro zmenšení velikosti nepoužívá koncepce véček, ale za vzor si vzal svého předchůdce s označením SL10. Ačkoliv na fotkách nevypadal nijak zvlášť dobře, ve skutečnosti je velmi povedený a sympatický. Howgh.

Diskuze (12) Další článek: CeBIT 2003: Sendo má nový model S300 a vystavuje véčko M550

Témata článku: Siemens, Nokia 7650, Siemens M55, Siemens SL55, CeBIT


Určitě si přečtěte