CeBIT: Alcatel uvedl nový špičkový model One Touch 715

Alcatel představuje nejsilnější model své stáje. Má obrovský displej, zvláštní design, na který si musíte chvíli zvyknout, ale co je nejpodstatnější, má i nové funkce. Chcete vědět víc? Oživeno: do článku jsme doplnili fotografie přímo z výstaviště.
CeBIT: Alcatel uvedl nový špičkový model One Touch 715

Tip: Podívejte se na další skvělé obrázky mobilů z CeBITu!


Krasavec ze 70. let

Alcatelům byla vždy vyčítána absence GPRS nebo u manažerských modelů synchronizace pouze přes kabel. Časy se mění a Alcatel si vzal výtky k srdci a připravil pro vás kvalitní telefon.

Displej koloděj

Jak již bylo řečeno, pochlubit se může opravdu velkým displejem. Ten zobrazí sice „jen“ čtyři odstíny šedi, ale alespoň vám nebude tak cucat baterku jako kdyby měl displej barevný. Jeho rozměry jsou 100 x 150 pixelů. A u displeje hledejme novinku, kterou představuje možnost převrátit si displej o devadesát stupňů. Velmi výhodné je to ve spojení s měsíčním kalendářem, kdy máte všechny položky pěkně přehledně zobrazeny.  Místo loga na displeji, nabízí Alcatel o mnoho zábavnější animaci ze sedmi obrázků. Je jedno zda to budou vaše fotky a vy bude dělat na displeji „opičky“. Vypadá to velmi efektně, když se jen tak mrknete na displej a někdo se tam vyblbuje. Myslím, že tohle bude trefa do černého pro mladou generaci. Velký displej v klidu zobrazí celou klasickou textovku – má totiž deset řádků. Komu by se to nelíbilo může využít již standardní zoom, ale příjde o nějaký ten řádeček.

Klepněte pro větší obrázek

Poslouchá jako pes

Ačkoli telefon vypadá rozměrně jeho reálné rozměry jsou 116×43×20 mm a váha činí pouhých 88 gramů. Celý design výrobku je zvláštní, místy až překombinovaný. Vzhledem ke skutečnosti, že jsem jej mohl ošahat na živo –musím uznat, že po chvíli si na něj zvyknete. Ovládání zůstalo u osvědčeného joysticku. Menu telefonu, také prošlo ozdravnou kůrou. Stále se sice používají ikony, ale pouze jedna je zobrazena, ta která reprezentuje aktuální položku. V praxi si to můžete představit jako textový seznam, kdy položka na které spočívá kurzor není slovo, ale obrázek. Telefon podporuje hlasové ovládání telefonu. Po dvaceti máme rozděleny hlasové příkazy a vytáčené kontakty. Pro duchaplné poznámky je vyhrazený minutový prostor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotografie OT 715 přímo ze stánku Alcatelu.

Červená se

Tak co nového si na nás Alcatel přichystal? Konečně se u Alcatel setkáváme s podporou GPRS a to hned v konfiguraci 4+2 třídy 10. Je vidět, že počkat se vyplatí. Komunikace s počítačem nyní může probíhat i přes IrDA port. Ten zabírá celou horní plochu, pro představu 2 x 1 cm a není problém na něj telefon vzhůru nohama postavit. Wapový prohlížeč povýšil na verzi 1.2.1. Synchronizace může probíhat také „vzduchem“ pomocí sítě GSM a protokolu SyncML.

Aby bylo co synchronizovat, obsahuje organizér, který pojme až 800 kontaktů, tisíc schůzek a až šedesát úkolů. Kontakty jsou opět více položkové. Samozřejmostí je kalkulačka nebo konvertor měn či světový čas.

Klepněte pro větší obrázek

Prostor pro zábavu

Alcatel OT 715 podporuje stahování fotografií, ikon a animací. Zprávy lze obohatit nějakým obrázkem nebo vyzváněním díky standardu EMS ve verzi 4. Polyfonní vyzvánění je zase o krůček na před a ve srovnání z předchozími modely – krásně basuje. Mimochodem je 16 hlasé. Vítané rozptýlení přinese možnost zvolit si fotografii pro identifikaci volajícího. Hned víte kdo volá. Pro chvili odpočinku vám nabídne interaktivní hry, které můžete hrát s někým jiným a o své výsledky se následně podělit na speciálním webu s ostatními.

Nejdůležitější novinky souhrně:

  • GPRS, IrDA, možnost otáčet s displejem, velký displej.
  • Na trhu se objeví v druhé polovině roku a jak známe Alcatel, nemusí být cena příliš vysoká.
Diskuze (81) Další článek: Německo: Evropa již za Japonskem zaostávat nebude!

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 715, CeBIT, Špičkový model, Model

Určitě si přečtěte