CeBIT: barevná dvojice - Panasonic GD 67 a GD 87

Panasonic představil na CeBITu své dva nové přírůstky s typovým označením GD 67 a GD 87. Jako většina představených mobilů disponují oba barevným displejem. Jaké jsou mezi nimi rozdíly se dozvíte v článku. Samozřejmě na vás čekají i na CeBITu pořízené fotografie.
CeBIT: barevná dvojice - Panasonic GD 67 a GD 87

Tip: Podívejte se na další skvělé obrázky mobilů z CeBITu!


Barevné sympatie

Nový mobil Panasonic GD 67 je vůbec první telefon s barevným displejem tohoto japonského výrobce. Ačkoli jsou u nás telefony značky v hojném prodávány, stále jsou svým způsobem opomíjeny. Že k tomu není důvod, předvedl Panasonic na letošním CeBITu.

Telefon přináší hned několik novinek do třídy lowendů. První z nich je hned na první pohled jasná - barevný displej. Displej dokáže zobrazit stejně barev jako oblíbený Ericsson T68m, a to rovných 256.

Kdo to na mě kouká?

Druhá novinka je zajímavější a osobně se divím, že s ní ještě nikdo nepřišel. Telefon má zadní výměnný kryt průhledný. Právě v průhlednosti spočívá genialita nápadu. Není problém vložit pod něj například fotku svého oblíbeného interpreta nebo své přítelkyně. Narcisisti dají jistě přednost své vlastní podobizně, však taky proč ne. Graficky zdatní jedinci dokáži vykouzlit nový vzhled během okamžiku. Jak jste se již mohli u nás dočíst, byla to právě tahle vychytávka, kterou Panasonic věhlasně na veletrhu deklaroval. Dokonce byl ochoten udělat vám vlastní fotografii a na místě ji ořezat na speciálním noži do přesného formátu. Je pravda, že dneska tolik nezáleží na hromadě funkcí, ale na maličkostech, které výrazně odliší vašeho miláčka.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Na zadní straně mobilu můžete mít jakýkoliv obrázek.

Aby té radosti nebylo málo, naučil Panasonic své nové modely polyfonně vyzvánět. V jednom okamžiku dokáže probudit v činnost až šestnáct tónů. Z polyfonního vyzvánění se stává v dnešní době už pomalu standard.

Telefon, který je určený pro mladé, musí nabídnout i trochu legrace. O tu se starají zprávy EMS. Jak již dobře víte, můžete do zprávy přibalit nějakou animaci, obrázek nebo zvonění. Ostatně, zvonění si můžete stáhnout i z Internetu pomocí technologie WAP, kterou telefon také podporuje.

Nabroušená jednička

Jasnou jedničkou ve stáji Panasonic je model GD 87. Tento rozevírací telefon se nespokojil s barevnou škálou jako jeho mladší kolega, ale nechal si rovnou naordinovat 65 tisíc barev. Displej je zhotoven technologií TFT, stejné jako se používá u přenosných počítačů. Jelikož se nespokojil ani s jedním skvělým (můžete shlédnout v naší foto reportáži) displejem, najdete na jeho venkovní straně ještě jeden menší a černobílý. Ten se stará o to, abyste věděli, kdo volá nebo kolik je právě hodin, bez nutnosti otevírat telefon.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prostě roztomilé véčko.

Ateliér v těle

Jeho stájová nadřazenost se jasně ukáže i ve výčtu základních funkcí. Disponovat EMS je hezké, ale to už umí kde kdo, multimediální zprávy MMS jsou to pravé, co okolí ohromí. Když byly zmíněné MMS, není problém vydedukovat, že se zde musí někde vyskytovat GPRS. A aby těch multimedií nebylo málo, má v rukávu jistý trumf - digitální fotoaparát. Pořízené fotografie snadno pošlete známým pomocí zmíněných MMS zpráv nebo jako přílohu v emailu. Kdybyste roupami už nevěděli co dělat, doporučuji přiřadit fotky jednotlivým kontaktům v seznamu.  Pro hudební pobavení nabídne, stejně jako jeho mladší bráška, polyfonní vyzvánění.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej je opravu špičkový a kvalita fotografií velmi dobrá.

Jelikož se bude jednat o telefon pohybující se ve vyšších cenových relacích, očekává se, že nabídne i něco "rozumnějšího" než jen zábavu. Samozřejmostí bude synchronizace údajů v organizéru, a to jak skrze IrDA port, tak také "vzduchem" pomocí standardu SyncML.

Na nové modely si budeme muset ještě nějaký ten pátek počkat, jsou slíbené až na druhou polovinu letošního roku.

Diskuze (16) Další článek: CeBIT: Sewon SG 2200 - Nejmenší telefon na světě

Témata článku: Panasonic, CeBIT, Panasonic GD

Určitě si přečtěte