CeBIT: nová Nokia 7210 pod drobnohledem

Nejpodrobnější informace o novém modelu Nokia 7210 s barevným displejem vám přinášíme v následujícím článku. Samozřejmě včetně krásných obrázků.
CeBIT: nová Nokia 7210 pod drobnohledem

Poslední z řady představených telefonů Nokia, ale jistě jeden z nejdůležitějších je model 7210. Překvapí nejen svým „ulítlým“ designem včetně pokusu o čtyřsměrné navigační tlačítko,  ale i barevným displejem a ostatními funkcemi.

Ostatní představené modely naleznete zde

Nokia se ppokusila u tohoto modelu skloubit to nejlepší z designu a technologií. Telefon si lze uzpůsobit k obrazu svému nejen na zevnějšku (výměnné kryty), ale také vevnitř (pomocí stáhnutých aplikací).

První z nové serie

Nová Nokia 7210 je první z modelů založených na nové sérii 40, která je optimalizovaná pro malé barevné displeje. Displej 7210 má schopnost rozlišit až 4 096 barev, což společně s multimediálními zprávami MMS nabízí výborné komunikační možnosti. Zajímavostí je možnost zasílání MMS zpráv na telefony, které pro tuto službu nejsou uzpůsobeny. V tom případě přijde na telefon pouze zpráva, která bude obsahovat přístupové heslo a adresu internetové stránky, kde si lze zprávu prohlédnout.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vše se točí kolem Java aplikací

Novinkou je podpora aplikací napsaných v jazyce Java, konkrétně v J2ME což je upravená verze pro mobilní zařízení. Javová platforma podporuje MIDP 1.0 ( Mobile Information Device Profile) což je určitý standard pro mobilní zařízení.  Díky stahování Java aplikací do telefonu, bude těžké najít dva stejné a proto se dá hovořit o tom, že si personalizujeme i útroby samotného telefonu. Odlišit si svůj telefon můžeme i díky možnosti měnit si barevné schéma na displeji.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Pořádný hudební nářez

Nokia se rozhodla zatrhnout písklavé zvuky v nových telefonech a vyrazila do útoku s polyfonními melodiemi, konkrétně polyfonními MIDI melodiemi. Nové melodie bude možné stahovat s Internetu nebo si je zasílat pomocí MMS zpráv či stahovat pomocí WAPu z Nokia Clubu. Pro hudební labužníky je přichystáno vestavěné radio, které na rozdíl od předchozích modelů lze poslouchat bez osobního handsfree, diky hlasitému handsfree.

Popový port

Premiérů si odbyl i nový konektor pro příslušenství označovaný jako Pop-Port. Nokia 7210 je vůbec první model u kterého se tento konektor vyskytuje. Pop-Port bude primární rozhraní pro všechny nové Nokie. Byl navržen pro pokročilejší funkce, například digitální identifikaci příslušenství nebo poslech hudby ve stereu. S představením nového portu se díky licenci na jeho specifika otvírá možnost pro ostatní firmy připravit své příslušenství pro mobily Nokia.
Necháme se překvapit co přinese tenhle počin do stojatých vod mobilního příslušenství. Neboť jak je známo, ostatní producenti nemusí být tak konzervativní jako sám výrobce.

Klepněte pro větší obrázek

Stahuj dokud můžeš

Mezi výčtem možností, které nám nabízí stahování z Internetu najdeme také obrázky a pozadí, které si lze uložit ve své osobní schránce na webu Nokia Club. Nesmíme zapomenou na možnost stáhnout si Javové hry přímo z WAPu.

Ve zkratce

 • Mobilní telefon Nokia 7210
 • Hmotnost: 83 gramů
 • Pohotovostní doba: až 240 hodin
 • Doba hovoru: 4 hodin
 • Síť: GSM 900/1800/1900 MHz
 • Displej: 4 096 barev
 • WAP: verze 1.2.1
 • GPRS: 2+2, 3+1 timelsot
 • Vyzvánění: předinstalované polyfonní MIDI melodie, vibrační
 • Java hry:  Triple Pop, Bounce
 • Další funkce a vlastnosti: e-mail, infra, obrázky, kalendář, Pop Port, PC Suite 5.0, stopky, MMS, hlasité handsfree a digitální hodiny jako šetřič displeje
Diskuze (63) Další článek: CeBIT: Siemens představil nové mobily

Témata článku: Nokia, Nokia 7210, Nokia 7210 Supernova, Nová Nokia, CeBIT


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21