CeBIT: Sagem MY-X5 má barevný displej

Sagem na CeBITu představil svůj první mobilní telefon s barevným displejem. Je docela hezký a je to také první mobil, který lze zařadit do kategorie zábavních mobilů. Zatím neznámě všechny podrobnosti, je ale jasné, že tento Sagem konečně vylepší francouzskému výrobci reputaci. Oživeno: Přidány obrázky a technické parametry.
CeBIT: Sagem MY-X5 má barevný displej

Tip: Podívejte se na další skvělé obrázky mobilů z CeBITu!


Sagem MY-X5 je mobil, který Sagemu dosud chyběl - pořádný kousek s barevným displejem, pokud tedy nepočítám WA 3050, kapesní počítač s Pocket PC kombinovaný s mobilem. Kromě toho, že má barevný displej, podporuje všechny zábavní funkce, jako posílání EMS zpráva, polyfonní melodie, má hry apod. Nutnostní jsou dnes již výměnné kryty.

Na barevném displeji zobrazí mobil 256 barev; na dnešní poměry to sice není mnoho (už jsou modely s displejem, které zvládnou i 65 tisíc barev), ale je to stále lepší, než monochromatický nebo šedoškálový displej. Mimochodem, displej má zhruba stejnou kvalitu jako Ericsson T68i, a to je na nováčka v „oboru“ co říct. Menu je velmi hezké, barevné a plně animované.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

K barevnému displeji patří neodmyslitelně multimediální zprávy MMS. Ty však nový Sagem bohužel nemá (na druhou stranu, kdo by je dnes využil), podporuje jen „běžné“ EMS v poslední verzi. Zprávami si tedy můžete posílat vše, co EMS umí - animace, zvuky, melodie a obrázky. Zda to půjde i v barvě, není jisté. Textové zprávy můžete psát rovněž i delší než běžných 160 znaků. Když jsme u zvonění - to je polyfonní a velmi hezké. Na stánku byl mobil připojen k velkému reproduktoru, takže MY-X5 hrál na plné kolo. Nástroje jsou podobné reálným, nejde jen o obyčejné pípání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej se nám příliš dobře vyfotit nepodařilo, protože světlo bylo příliš ostré.

Sagem MY-X5 podporuje i datové přenosy GPRS - aby ne, když jeho mobily uměly GPRS mezi prvními. Novinkou je WAP ve verzi 2.0, který umí prohlížet i barevné obrázky (mezi námi, barevné obrázky jsem si prohlížel na Ericssonu T68m, který má určitě starší verzi prohlížeče). Z WAPu si můžete do mobilu stáhnout obrázky i melodie tak, jak to známe u mobilů značky Ericsson. Pro datovou konektivitu má MY-X5 i infračervený port.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nový Sagem se povedl. I když vystavené kousky docela vrzaly, jsou to přece jen bety.

Je jasné, že novinka Sagemu opravdu stojí zato. Inovované ovládání, hezké a přehledné menu, dobrá klávesnice a funkce mohou Sagemu pomoci získat zpět pozice, které ztratil na našem trhu se staršími poruchovými modely. Sagem MY-X5 by se měl začít prodávat ještě v druhém kvartálu, tedy poměrně brzy. Těšíte se?

Základní údaje (oživeno)

  • Mobilní telefon Sagem MY-X5
  • Rozměry: 105 x 46 x 20 milimetrů
  • Hmotnost: 92 gramů
  • Baterie: 720 mAh, Li-Ion
  • Pohotovostní doba: až 240 hodin
  • Doba hovoru: až 4 hodin
  • Síť: GSM 900/1800 MHz
  • Displej: 101 x 80 pixelů, 256 barev, 8 řádků
  • WAP: verze 1.2
  • Další funkce a vlastnosti: EMS, GPRS, IrDA, BMP, JPEG, PNG, GIF, Midi, iMelody, T9, WAV.
Diskuze (22) Další článek: CeBIT: nová Nokia 3510 a Nokia 3410 jsou prudce hratelné!

Témata článku: Sagem, CeBIT, Barevný displej, Displej


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 4

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 4

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11