Cellular Essentials: správa vaší Nokie na jediné kliknutí

Různých – více či méně – povedených nástrojů pro pohodlnou práci se svým mobilem najdete na Internetu bezpočet. Cellular Essentials patří mezi jedny z nejlepších.
Cellular Essentials: správa vaší Nokie na jediné kliknutí

Cellular Essentials je program, který dokáže spravovat telefonní seznam či pracovat s textovými zprávami vaší Nokie. Umí také pracovat s logy operátora, skupin volajících, obrázkovými textovkami nebo spouštěcími obrázky. Program je shareware a je plně funkční po dobu třiceti dní. Cena je 29,90 euro.

Klepněte pro větší obrázek

Pracuje s většinou mobilních telefonů Nokia, se kterými se dnes můžete setkat; výjimku tvoří např. model 6310. S novějšími modely si dokáže povídat prostřednictvím bezdrátového infračerveného připojení a se všemi prostřednictvím patřičného kabelu. Obsah svého telefonu můžete také zálohovat a umí také synchronizaci.

Klepněte pro větší obrázek

Telefonní seznam

Program sám rozpozná typ připojeného mobilního telefonu a přizpůsobí se jeho možnostem. Že si to nedovedete představit? Není to nijak složité – u novějších modelů, které obsahují vnitřní paměť (například 6210 nebo 7110) načte program automaticky i tyto položky bez ztráty češtiny a zachová i více položek přiřazených k jednomu jménu. Takový záznam se pak v seznamu objeví s malým znaménkem plus, po jehož označení se rozbalí všechny přiřazené informace.

Klepněte pro větší obrázek

Výpis telefonního seznamu jde však ještě dále – u každé položky vidíte logo skupiny, ke které je přiřazena. Velmi se mi líbila funkce jednoduché úpravy názvů položek – máte-li v seznamu uloženo například VESELY KROKODYL, jediným kliknutím myši jej můžete upravit na daleko čitelnější Vesely Krokodýl. Stejně jednoduše lze také měnit předčíslí země.

Klepněte pro větší obrázek

Textovky také tak

Práce s textovými zprávami je také poměrně pohodlná – ihned po připojení telefonu se textovky nahrají do počítače a rozdělí se do složek stejně, jako jsou uloženy přímo v mobilu. Posílání textovek z počítače je rychlejší a pohodlnější než vyťukávání mnoha slov na pidiklávesničce mobilního telefonu.

Klepněte pro větší obrázek

Kromě textu můžete posílat také obrázkové zprávy nebo loga operátora, která si můžete vybrat z rozsáhlé databáze či si můžete v přehledném editoru vytvořit vlastní. Editorem si můžete změnit také logo skupin volajících nebo logo startovací.

Do počtu?

Z dalších funkcí mohu jmenovat například vytáčení telefonních čísel přímo počítačem nebo získat velmi detailní informace o svém mobilním telefonu, SIM kartě operátora i o jeho síti.

Klepněte pro větší obrázek

Cellular Essentials je program, který se mi zalíbil a mezi jehož jediné vady bych zařadil především jeho cenu – protože celých tisíc korun nebude pro spoustu uživatelů přijatelných a tak raději sáhnou po některém z freewarových řešení.

Diskuze (44) Další článek: >> Ceny Nokií budou vyšší!

Témata článku: Nokia, Essential, Správa, Klik, Cellular, Kliknutí, Celý tisíc

Určitě si přečtěte