Cellvic XG: perfektní kapesák s GPRS

Dalším ze zajímavých kapesních počítačů je Cellvic XG, který v sobě slučuje to nejlepší z několika rozdílných systémů.

Již v jednom článku jsem napsal, že jedním z největších překvapení letošního CeBITu byly malé Taiwanské firmičky vyrábějící a prodávající nepřeberné množství nejrůznějších kapesních počítačů. Mnohé z těchto produktů však nejsou pouhými kapesními počítači, ale zasahují svými schopnostmi také do oblasti mobilních komunikací. Cellvic XG je výborným příkladem pro začátek.

Klepněte pro větší obrázekJiž na první pohled je bystrému pozorovateli nápadná podobnost s kapesními počítači Visor společnosti Handspring. Podobná je totiž nejen jejich velikost, použitý procesor či třeba provedení displeje, ale především univerzální rozšiřující slot pro rozličné příslušenství.

Právě tomuto konektoru vděčí Cellvic XG za svoji širokou rozšiřitelnost – jedním jediným modulem se tak počítač může rozšířit nejen o digitální fotoaparát, ale také o paměťovou kartu, MP3 přehrávač nebo duální mobilní telefon s podporou GPRS technologie paketového přenosu rychlých dat.

Přestože operační prostředí vypadá, jako by z oka vypadlo počítačům Palm, není to pravda. Tato zařízení používají vlastní operační systém Cellvic OS, který je systémem PalmOS poměrně hodně inspirován – rozšiřuje však některé jeho možnosti právě v oblasti mobilních komunikací, které současným Palmům zatím nejsou příliš blízké.

Klepněte pro větší obrázek

Rozměry celého zařízení jsou 125 x 77 x 19 milimetrů, které z něj při hmotnosti 160 gramů činí skutečně kapesní zařízení. Společnost Cellvic také vyrábí zmenšené bratříčky modelu XG. Tito drobečkové sice neobsahují rozšiřující slot, zato však jejich velikost 98 x 60 x 13 milimetrů a hmotnost pouhých 86 gramů je více než příjemná.

To nejzajímavější jsme si nechal na konec – cena tohoto zařízení by se měla pohybovat okolo dvou set dolarů. Obávám se však, že se nikdy nedostane do české republiky, protože zařízení těchto schopností a za tuto cenu by si určitě okruh svých příznivců poměrně rychle našlo.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, GPRS, Duální mobil

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2