Cellzone: nový kalkulátor srovnává 53 operátorů

Možná máte ten nejvýhodnější tarif, ale třeba taky ne. Cellzone.cz je bezplatný kalkulátor agregující přes 800 milionů kombinací tarifů a balíčků, zkuste ho.
Cellzone: nový kalkulátor srovnává 53 operátorů

Agreguje nabídky třiapadesáti tuzemských operátorů a aktuálně kalkuluje s nabídkou přesahující 800 milionů kombinací tarifů společně s balíčky služeb (hlas/SMS/MMS/data). Řeč je o webovém portálu Cellzone.cz, jehož cílem je optimalizovat tarif každého návštěvníka, jelikož stále existuje velké množství zákazníků, kteří operátorům platí více, než by museli.

Cellzone.cz je zdarma, návštěvníci portálu mají možnost využít buď rychlý nebo rozšířený dotazník. Jde samozřejmě o vaši spotřebu minut, zpráv, dat a aktuální útraty, kterými je třeba formulář „nakrmit“. Ten umí ještě rozlišit, zda je člověk student nebo senior a zohledňuje i tarifikaci hovorů, pokud zvolíte, že vliv chcete započíst. Pak minutové sazby všech přepočítává na sekundové účtovací schéma – zákazník platí opravdu jen to, co provolá.

 

„Kalkulujeme s 806 390 995 kombinacemi tarifů s balíčky.“

 

První minuta celá a po té po sekundách znamená například navýšení minutové sazby o 17 %, účtování po celých minutách o 31 %. Pokud využijete jen zjednodušený dotazník, rozdělí Cellzone.cz provolané minuty a odeslané SMS dle určitého výchozího klíče, podrobnosti najdete na webu. Vždycky ale můžete použít rozšířenou verzi a rozdělní spotřeby do vlastní/cizí sítě udat přesně.

Posledním krokem je výběr nejvhodnějšího tarifu dle zadaných dat. Prochází se nabídky všech operátorů a kombinují se i všechny balíčky služeb (SMS, data či hlas). U dat se uvažují ty balíčky, které plně pokryjí požadované množství přenesených dat bez překročení FUP. Výsledky jsou setříděny dle ceny.

Klepněte pro větší obrázek
Web Cellzone.cz je minimalistický a přehledný, stačí zadat spotřebu a cenu a hned uvidíte, zda neexistuje lepší nabídka (obr.: cellzone.cz)

U každé nabídky zjistíte, zda je se závazkem a kalkulátor vám zobrazí i přehled poplatků – za aktivaci, přenesení čísla, ukončení smlouvy, výměnu SIM a další. Pokud vám některá z nabídek padne do oka, můžete si nechat nabídku zavolat.

Cellzone.cz slibuje neusnout na vavřínech a na portálu v budoucnu dále pracovat, zohlednit například roaming. Aktuální seznam operátorů jejichž nabídky jsou srovnávány najdete zde.

Témata článku: Operátoři, Virtuální operátoři, Nákup a ceny, Hospodaření a finance

25 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Vindis 19. 6. 2014 0:00:47
    Tyhle kalkulačky bych bral s velkou rezervou. Protože nezahrnuji všechny...
  • Lipstoniix 18. 6. 2014 21:40:32
    S FUP nad 10GB se také nepočítá, přestože u virtálů lze takovéto služby...
  • Josef II 18. 6. 2014 19:56:07
    Zadal jsem svůj tarif u O2: 750 Kč/měsíc provolám cca 1000 m. sms -...
Určitě si přečtěte

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

Virtuálové chtěli zpoplatnit roaming, ČTÚ jim nevyhověl

** Vectone mobile, Odorik a Laudatio chtěli účtovat příplatky v roamingu ** ČTÚ shledal žádosti o příplatek za roaming jako nedůvodné ** Jde o první žádosti tuzemských virtuálů, určitě ne o poslední...

20.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 30

Apple zvrátil nezájem o iPady, ale blíží se větší problém – Huawei

Apple zvrátil nezájem o iPady, ale blíží se větší problém – Huawei

** Rekapitulace minulého kvartálu v mobilním byznysu ** Agentury se nemůžou shodnout – smartphony rostly, nebo klesaly? ** Huawei jde po krku Applu. Dostihne jej už v dalším kvartálu?

19.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 44


komerční sdělení

Komerční sdělení