Čelní kamera v nové roli. Určí věk hráče, omezí dobu hraní, nadávkuje krev a sex

Možnosti technologie jsou jedna věc, často však naráží na legislativu, která staví přísné bariéry. V Číně podobné problémy nemají. Technologie je na špičkové úrovni, a když vznikne veřejný zájem, bariéry padají.

Čína řeší závislost (především) mladistvých na mobilních hrách, a tak s jedním z největších vývojářů, společností Tencent (King of Glory, Honour of Kings), připravuje koncept, který mladším 12 let omezí dobu hraní na hodinu, starším maximálně na dvě.

A teď přichází na řadu ta unikátní kombinace technologie a veřejného zájmu, která je v západním světě nepřípustná. Telefon pomocí čelní kamery rozpozná uživatele, jeho snímky odešle do centrální bezpečnostní databáze. Tam proběhne identifikace a do mobilu se vrátí informace o věku hráče.

Pokud se technologie osvědčí, dá se předpokládat, že se pro herní vývojáře stane povinnou a plány jdou ještě dále. Podle věku hráče se bude dávkovat také jazyk (k nezletilým se nedostanou vulgarity), brutalita, množství krve, nahota a zamykat/odemykat celé levely.

Via South China Morning Post

Diskuze (3) Další článek: V Asii používá mobil k placení více než polovina lidí, Evropa silně zaostává

Témata článku: Technologie, Zajímavosti, Čína, Sex, Hry, Unikátní kombinace, Nová role, Západní svět, Herní vývojář, Kamera, Čelní kamera, Doba hraní, Celý level, Hraní, Krev, China, Věk, Největší vývojář, Mobilní hra, Veřejný zájem, Špičková úroveň, Podobný problém, Tencent


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

** Telefon navazuje na loňskou generaci jen přidává větší OLED displej ** Vše se nese v duchu malých, ale užitečných inovací ** Cena kvůli větší velikosti bohužel o pár tisíc povyrostla

Martin Miksa | 365

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26