Černý puntík: Paegas by měl lépe informovat

Známá se na mě obrátila s problémem: má Twist a po hovoru na EuroTel jí byla z kreditu odečtena příliš vysoká částka. Vysvětlil jsem jí změnu cen z minulého týdne, ale pak mě ale napadlo: proč ji neinformoval Paegas?
Černý puntík: Paegas by měl lépe informovat
Včera se na mě obrátila známá s problémem: má Twist a po hovoru na telefon EuroTelu jí byla z kreditu odečtena příliš vysoká částka. Hned mi bylo jasné, o co jde, a Janě jsem vysvětlil změnu cen z minulého týdne. Potom mě ale napadlo: proč ji neinformoval Paegas?

Zeptal jsem se proto svých dalších přátel, kteří mají Twist, jestli od operátora dostali zprávu o novinkách. Jestli jste četli článek z tiskové konference, tak víte, že zdaleka nejsou jen příjemné. Moji známí navštěvují MobilManii, takže o zdražení volání do EuroTelu a o volání do schránky zdarma věděli – operátor jim ale také nic nesdělil. Začal jsem se zajímat, jaký je standardní postup, kterým Paegas informuje své zákazníky.

Uživatel Twistu není jen položka ve statistice

Paegas o svých nových službách a změnách informuje formou tiskových zpráv a tiskových konferencí, spoléhá na média, která události vytroubí do světa. Zákazníci s tarifním programem dostávají spolu s fakturou leták s novinkami, všichni se informace můžou dozvědět v prodejnách nebo na infolince.

Jenže pořád zbývá poměrně velká skupina uživatelů předplacené služby Twist, kteří nesledují specializovaná média a nevšimnou si malé poznámky v denním tisku. Nenapadne je také pravidelně volat na infolinku (pokud vůbec ví, že nějaká infolinka existuje), v obchodě Paegasu byli naposled když si kupovali mobil. Takových uživatelů je podle mě přes milion – jsou to obyčejní lidé, kteří mají mobil jen k telefonování. Jak se dozvědí o tom, že můžou do hlasové schránky volat zdarma a že při volání do EuroTelu zaplatí o korunu víc?

Rozhovor plný argumentů

Paegas správně dodává, že Twistaři jsou anonymní a nelze je informovat podobně jako uživatele tarifních programů. Mám ale návrh: jistě existuje databáze twistových telefonních čísel, na které lze jednoduše poslat textovou zprávu oznamující zlevnění/zdražení. Paegas argumentuje: jak takový člověk pozná, že se nejedná o poplašnou textovku, ale o seriózní informaci? Já odpovídám: ověří si ji na infolince, protože do zprávy se stejně vše nevejde a bude v ní telefonní číslo infolinky. Paegas kontruje kapacitními důvody, protože poslat dva miliony textovek asi opravdu není žádná legrace.

Oficiální informace: Paegas v současnosti neřadí textové zprávy mezi standardní postupy pro informování svých zákazníků a ani v blízké době (hovoříme teď asi o měsíci) textovky do portfolia svých informačních kanálů nezařadí.

Informuje Paegas dostatečně?

Závěry budou dva: Paegas si myslí, že své zákazníky informuje dostatečně. Já vidím v informovanosti nadpoloviční skupiny zákazníků velké mezery a zvlášť v tomto případě, kdy šlo o zdražení služeb (i když na volání do schránky zdarma také nezapomínám), neznalost nových cen vůbec nepotěší.

Co si o této věci myslíte vy? Napadá vás jiný způsob, jakým by měl operátor informovat své zákazníky? Jaké jsou vaše zkušenosti s jinými operátory? Napište nám do diskuse.

Diskuze (134) Další článek: Paegas: tři dny volání zdarma

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Info, Paegas, Velká skupina


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80