Černý puntík: tiskové konference operátorů

Pondělní dopoledne bylo na Invexu vyhrazeno akcím mobilních operátorů. V deset hodin se konala tisková konference Eurotelu, o hodinu později se prezentoval Paegas. Oba operátoři však své akce pojali jako nováčci, kteří byli na Invexu poprvé.
Černý puntík: tiskové konference operátorů

Eurotel svoji tiskovou konferenci zahájil se zpožděním. Už to je vzhledem k nabitému programu všech novinářů velmi nepříjemné. Vyslechli jsme přednášku o orientaci Eurotelu na firemní zákazníky, byly nám prezentovány výhody, které firmy u Eurotelu mají, a úspěchy, jež Eurotel v tomto tržním segmentu dosáhl. Tisková konference na stejné téma se přitom konala před několika měsíci. Čas na vlastní novinky přišel až pár minut před jedenáctou, kdy začínala tisková konference Paegasu.

Nedalo se nic dělat, kvůli špatné organizaci tiskové konference jednoho operátora nezmeškáme druhou akci (vůbec nepředpokládám možnost, že by Eurotel chtěl, abychom kvůli němu nestihli druhou tiskovku). Na prezentaci nejzajímavějších služeb a na otázky k vedení společnosti tentokrát nedojde, na stánek Eurotelu musíme odpoledne zajít ještě jednou.

Konference Paegasu začíná relativně včas, po tiskovém mluvčím si bere slovo generální ředitel. V dlouhém projevu, jehož délku ještě zdvojnásobil tlumočník, byly zrekapitulovány úspěchy a klíčové produkty a služby RadioMobilu za loňský rok. V závěru ani tentokrát nechybí povinné poselství zlé české vládě, která za licence UMTS požaduje nekřesťanské peníze a blokuje tak ekonomický rozvoj České republiky. Teprve teď, po pětatřiceti minutách se dostáváme k prezentaci nových služeb, bohužel není dostatek času setrvat až do konce, musíme opět odejít uprostřed nejzajímavější části.

Napíšeme stejně jen to, co zajímá naše čtenáře

Nevím, proč mobilní operátoři na Invexu pořádají dlouhé přednášky na témata, která již byla několikrát řečena. Většina přítomných novinářů je zná a nepoučený zbytek si o nich může přečíst v tiskových zprávách, které všichni samozřejmě dostali. Na veletrzích, kde se denně konají desítky akcí, chce novinář přece co nejrychleji získat nové informace a nezajímají ho projevy, jak je firma úžasná, a nechce znovu slyšet věci, které dobře zná. Pro taková témata můžou být určeny samostatné tiskové konference mimo veletržní týden, na kterých je jedno, jestli na nich novináři stráví hodinu nebo dvě.

Ideální by bylo, kdyby tiskové konference na veletrzích byly stručné a šly rovnou k věci. Když to nejde, začneme asi po firmách požadovat přesný časový rozvrh s jednotlivými řečníky a jejich tématy a budeme chodit jen na ty části, které nás zajímají.

 

Diskuze (2) Další článek: Invex 2001: Eurotel má ceny za Go GPRS a má SIM se dvěma čísly

Témata článku: Operátoři, O2, T-Mobile, Operátor, Konference, Tis, Tisk, Časový rozvrh


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10