Černý puntík: tiskové konference operátorů

Pondělní dopoledne bylo na Invexu vyhrazeno akcím mobilních operátorů. V deset hodin se konala tisková konference Eurotelu, o hodinu později se prezentoval Paegas. Oba operátoři však své akce pojali jako nováčci, kteří byli na Invexu poprvé.
Černý puntík: tiskové konference operátorů

Eurotel svoji tiskovou konferenci zahájil se zpožděním. Už to je vzhledem k nabitému programu všech novinářů velmi nepříjemné. Vyslechli jsme přednášku o orientaci Eurotelu na firemní zákazníky, byly nám prezentovány výhody, které firmy u Eurotelu mají, a úspěchy, jež Eurotel v tomto tržním segmentu dosáhl. Tisková konference na stejné téma se přitom konala před několika měsíci. Čas na vlastní novinky přišel až pár minut před jedenáctou, kdy začínala tisková konference Paegasu.

Nedalo se nic dělat, kvůli špatné organizaci tiskové konference jednoho operátora nezmeškáme druhou akci (vůbec nepředpokládám možnost, že by Eurotel chtěl, abychom kvůli němu nestihli druhou tiskovku). Na prezentaci nejzajímavějších služeb a na otázky k vedení společnosti tentokrát nedojde, na stánek Eurotelu musíme odpoledne zajít ještě jednou.

Konference Paegasu začíná relativně včas, po tiskovém mluvčím si bere slovo generální ředitel. V dlouhém projevu, jehož délku ještě zdvojnásobil tlumočník, byly zrekapitulovány úspěchy a klíčové produkty a služby RadioMobilu za loňský rok. V závěru ani tentokrát nechybí povinné poselství zlé české vládě, která za licence UMTS požaduje nekřesťanské peníze a blokuje tak ekonomický rozvoj České republiky. Teprve teď, po pětatřiceti minutách se dostáváme k prezentaci nových služeb, bohužel není dostatek času setrvat až do konce, musíme opět odejít uprostřed nejzajímavější části.

Napíšeme stejně jen to, co zajímá naše čtenáře

Nevím, proč mobilní operátoři na Invexu pořádají dlouhé přednášky na témata, která již byla několikrát řečena. Většina přítomných novinářů je zná a nepoučený zbytek si o nich může přečíst v tiskových zprávách, které všichni samozřejmě dostali. Na veletrzích, kde se denně konají desítky akcí, chce novinář přece co nejrychleji získat nové informace a nezajímají ho projevy, jak je firma úžasná, a nechce znovu slyšet věci, které dobře zná. Pro taková témata můžou být určeny samostatné tiskové konference mimo veletržní týden, na kterých je jedno, jestli na nich novináři stráví hodinu nebo dvě.

Ideální by bylo, kdyby tiskové konference na veletrzích byly stručné a šly rovnou k věci. Když to nejde, začneme asi po firmách požadovat přesný časový rozvrh s jednotlivými řečníky a jejich tématy a budeme chodit jen na ty části, které nás zajímají.

 

Témata článku: Operátoři, O2, T-Mobile

2 komentářů

Nejnovější komentáře

  • pivko 18. 10. 2001 17:00:48
    podobne situace jsou podle me dukazem prebujelosti PR ve velkych firmach...
  • George_L 16. 10. 2001 8:02:55
    Zkrátka to nemáte jednoduché a naprosto vás chápu. Bohužel se chce každý...
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení