Češi bodovali u Nokie a vyhráli

Výsledky soutěže o nejkvalitnější Java aplikaci pro mobily značky Nokia skončily jasným vítězstvím českých účastníků. První místo obsadili hned ve dvou kategoriích.
Češi bodovali u Nokie a vyhráli

Výsledky nedávno ukončené soutěže Nokia Java Contest v kategorii MIDP Java (J2ME) jsou již známy. Ocenění bylo uděleno nejlepším aplikacím v kategoriích Communications, Entertainment a Enhanced Produktivity. Kvalitu předložených Java aplikací posuzovala porota složená z expertů od Nokie a představitelů společnosti Amaio Technologies. Na vítězství měla šance pouze ta aplikace, která disponovala nejlepším poměrem kvality a užitečnosti. Jisté omezení spočívalo také ve velikosti aplikace, která nesměla překročit 30 kB.

Klepněte pro větší obrázekV kategorii Communications (Komunikace) získal hlavní cenu Tomasz Cwietowski z Polska s aplikací Servant. V dalších kategoriích již dominovali pouze češi. V kategorii Enhanced Produktivity (Zvýšení produktivity) získal ocenění program Alcometer Radima Tlustého. Program dokáže vypočítat množství alkoholu v krvi z hodnot jako jsou tělesné parametry osob a množství vypitých drinků. Porota ocenila jeho přínos pro řidiče, kteří si mohou určit přibližné množství alkoholu v krvi dříve než zasednou za volant. V kategorii Entertainment ( Zábava) porota ocenila fotbalovou hru World Cup české společnosti UP Mobile. Ve hře jste na pozici brankáře a vaším úkolem je pochytat všechny střely na bránu.

A co si vítězové za svůj úspěch odnesou? Za prvé jim bude poskytnut prostor v tištěné a on-line reklamní kampani Fóra Nokia. Budou mít příležitost distribuovat své inovace prostřednictvím prodejních kanálů Nokia. Každopádně se mohou vítězové každé kategorie těšit na mobilní telefon Nokia 7650, knihu Johna W. Muchova – Core J2ME Technology a školení zaměřené na technologií J2ME, které bude poskytovat společnost Amaio technologies a.s..

Dále bylo oceněno ještě několik tvůrců v jednotlivých zemích na lokální úrovni. Soutěže se mohli zúčastnit zájemci z Maďarska, Polska, Slovenska a České Republiky. Je potěšující, že právě češi získali většinu ocenění a svědčí to o tom, že u nás stále existují „chytré hlavy“, které se mohou s klidným svědomím srovnávat se zahraniční konkurencí. Úspěšným reprezentantům blahopřejeme. 

Témata článku: Nokia, Nokia 7650

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50