Češi se v létě odvázali. Data přenesená v zahraničí vzrostla u T-Mobilu osmkrát

Češi se v létě odvázali. Data přenesená v zahraničí vzrostla u T-Mobilu osmkrát

T-Mobile po skončení letošní dovolenkové sezóny vydal tradiční statistiky roamingového provozu. Češi se na dovolené už tolik nehlídají a podle operátora téměř všichni jeho zákazníci cestující do zemí Evropské unie (EU) využívají svůj domácí tarif. Navýšení hlasového, ale zejména datového provozu souvisí s regulací evropského roamingu a se snížením cen datových balíčků mimo země EU.

Klepněte pro větší obrázek

Při cestách po EU využilo roaming v letních měsících více než 900 tisíc zákazníků T-Mobilu, což představuje přibližně čtvrtinu jeho tarifní zákaznické báze.  Počet uživatelů dat v Evropě se zvýšil o 40 %, objem přenesených dat se pak v této skupině zvýšil 2,3násobně. Celkový počet minut provolaných v cizině vzrostl o 20 %. Nejvíce svých roamujících zákazníků zaznamenal T-Mobile ze sítí na Slovensku, v Německu, Polsku, Rakousku, Chorvatsku a Itálii.

Před prázdninami T-Mobile snížil ceny roamingových balíčků Svět pro země mimo zónu EU. Ve 40 zemích lze datovat už za 1,40 Kč za megabajt. Díky tomu narostl počet datujících uživatelů v zemích mimo EU dvojnásobně a celkem přenesli až osmkrát více dat ve srovnání s rokem 2017. Největší nárůst roamingových zákazníků zaznamenal T-Mobile v Egyptě, Turecku, Švýcarsku, Rusku a Spojených státech.

Pozor na záludnosti v roamingu:

Diskuze (10) Další článek: Máte starší Android? Pak přijdete o nový Chrome. Na světě je 60 miliónů takových telefonů

Témata článku: T-Mobile, Mobilní data, Statistika, USA, Roaming, Evropská unie, Rusko, Infografika, Polsko, Objem, Německo, Švýcarsko, Evropa, Svět, Roamingový balíček, Letní měsíc, Celkový počet, Datový balíček, Data, Datový provoz, Egypt, Roamingový provoz, Slovensko, Rakousko, Objem dat


Určitě si přečtěte

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5