Češi víc datují, průměr na SIM vzrostl na 800 MB. Finsko doženeme v roce 2080

  • 200 MB, o tolik nám meziročně stoupla průměrná spotřeba dat
  • Pokrytí je slušné, operátoři už postavili skoro 16 tisíc LTE BTS
  • Ceny dolů nepůjdou, kdo chce surfovat, bude si muset připlatit
Češi víc datují, průměr na SIM vzrostl na 800 MB. Finsko doženeme v roce 2080

Za první pololetí 2017 vzrostl datový průměr na SIM (celkem cca 14 milionů) o 35 %. Převedeno na megabajty jde o nárůst na 793 z loňských 586 MB, tedy meziročně +207 MB. Čísla pochází od ČTÚ, resp. Evropské komise.

To je dokonce ještě méně, než začátkem prosince odhadovala GlobalData (950 MB). Přitom v Evropě jsou země, kde už na jaře byla tato hodnota nad 14 GB, dnes bude ještě výše.

Klepněte pro větší obrázek
Namísto neomezených tarifů se u nás vymýšlí Neomezené balíčky, které jsou neomezené jak kdy a jak na co a hned po uvedení je prověřuje ČTÚ.

Nehodlám dnes plakat nad tím, proč to jinde jde a u nás ne. Zkusím zakončit vtipem. Pokud Finové zůstanou na stejných 14 GB a my budeme zrychlovat o stejných 207 MB ročně, doženeme je v roce 2080. Dožijeme se toho?

Proč jinde mají neomezená data, my za stejné peníze jen jednotky GB:

Diskuze (35) Další článek: Nový polymer má být základem samoléčících displejů

Témata článku: Operátoři, Internet v mobilu, Mobilní data, Neomezený tarif, ČTÚ, Evropská komise, Předražené služby, Neomezený balíček, SIM, Průměrná spotřeba, Evropa, Stejný peníze, Spotřeba dat, Průměr, První pololetí, Datový průměr, Neomezené data, LTE BTS, Data, Finsko


Určitě si přečtěte