Česká banka Creditas spouští pilot multibankovní aplikace. Přihlásit se do něj můžete i vy

Česká banka Creditas spustila v pilotním provozu multibankovní aplikaci Richee od českých vývojářů Cleverlance. Podstatou aplikace je ovládání různých bankovních účtů u různých bank z jednoho místa. Pilotní provoz poběží do září, následně v ostrém provozu přibudou další funkce, např. zadávání plateb z jakéhokoli z připojených účtů. K beta testování se mohou zájemci hlásit přímo na stránkách aplikace Richee.

Aplikace je určena pro platformy Android a iOS, používat ji může i ten, kdo nemá u Creditas žádný účet nebo produkt. V současnosti do ní lze přidat účty bank Creditas, Equa Bank, Fio banka a Air Bank. Brzy přibudou ještě Česká spořitelna a Moneta. Přidávání dalších ústavů záleží na zpřístupnění API jednotlivými bankami. Richee se připojuje výhradně přes zabezpečené rozhraní, nikoli pomocí screen scappingu (strojové čtení dat z klientova účtu po poskytnutí přihlašovacích údajů cizí aplikaci).

V současném pilotním provozu nabízí aplikace Richee přehled o zůstatcích na jednotlivých účtech, umožňuje kategorizaci transakcí a automaticky generuje statistiky příjmů a výdajů. Automatické zařazení jednotlivých transakcí do kategorií poskytne podzimní verze. Richee nabízí i vytvoření virtuálního účtu, kam si klient může doplnit vlastní data, například o hotovostních transakcích nebo o účtech, které ještě napojit nejdou. Klíčovou funkcí, která se objeví v podzimní verzi, bude zadávání a autorizace plateb včetně vytváření platebních šablon.

Diskuze (10) Další článek: Sony uspořádá tiskovou konferenci na veletrhu IFA v Berlíně. Na co se můžeme těšit?

Témata článku: Mobilní aplikace, Android, Aplikace, iOS, Česká spořitelna, Mobilní bankovnictví, Transakce, Pilotní provoz, Banka, Equa Bank, Automatické zařazení, Klíčová funkce, Cizí aplikace, Přihlašovací údaj, Zadávání, Virtuální účet, Air Bank, Účet, Fio banka, Ústa, Hotovost, API, Česká banka, Ostrý provoz


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 57

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

Máme eSIM v hodinkách. Podívejte se, jak probíhala instalace

** Konec teorie, často skloňovaná eSIM se v ČR konečně dostává do praxe ** eSIM jsme si poprvé vyzkoušeli u LTE verze hodinek Samsung Galaxy Watch (46mm) ** Jak eSIM vypadá, a jak probíhá její samotná „instalace“?

Martin Chroust | 45

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118