Česká spořitelna musela stáhnout aplikaci Saifu pro NFC platby mobilem. Důvod vás překvapí

Česká spořitelna musela stáhnout aplikaci Saifu pro NFC platby mobilem. Důvod vás překvapí

Je to teprve několik týdnů, co největší tuzemská banka Česká spořitelna jako jedna z posledních ohlásila dostupnost mobilní aplikace pro bezkontaktní NFC platby pomocí smartphonu. Už z principu tato aplikace běžela pouze na androidových smartphonech, Apple totiž mimo svoji službu Apple Pay nikoho nepustí. Ale nyní už Saifu České spořitelny nenajdete ani v marketu Google Play.

Důvod je poměrně kuriózní. Stažení aplikace z obchodu nesouvisí s nějakou nefunkčností nebo negativní odezvou ze strany zákazníků. Vypadá to, že Česká spořitelna neoprávněně použila název Saifu, což je jméno, které už má v Česku (ale i v jiných zemích) registrováno jiná společnost, konkrétně Paymaster, a. s.

Klepněte pro větší obrázek
Saifu v Česku bude. Už ale ne jako aplikace České spořitelny pro NFC platby

Možná vás napadne, jak se může více subjektů potkat zrovna na tak na první pohled „nesmyslném“ slově Saifu. To ovšem pochází z japonštiny a v překladu znamená peněženka. Právě společnost Paymaster pod stejným názvem vyvíjí platební systém pro převod pěnez mezi klasickými měnami a kryptoměnami, a v nejbližší době jej uvede v život prostřednictvím aplikací do marketů Google Play i do Apple AppStoru. Půjde však o zcela jinou aplikaci, která s řešením České spořitelny nebude mít nic společného.

Banka mezitím musí vymyslet nový název pro svoji aplikaci, nebo ji urychleně integrovat do vlastní aplikace mobilního bankovnictví George, což, jak už dříve oznámila, má tak jako tak v plánu. Pro uživatele, kteří mají aplikaci Saifu nainstalovanou na svém mobilním zařízení, se v tuto chvíli nic nemění a mohou s ní platit i nadále.

Doplněno o vyjádření České spořitelny:

 

Aplikaci Saifu není v tuto chvíli možné stáhnout z on-line obchodu Google Play. Hlavním důvodem je shoda názvu aplikace s názvem služby jiného subjektu. Usilujeme o to, aby aplikace pro mobilní platby byla co v nejkratší době umístěna zpět do on-line obchodu Google Play. Všem klientům, kteří si nyní nemohou aplikaci stáhnout, se velice omlouváme. 

Diskuze (36) Další článek: Samsung postavil Apple Store a zesměšňuje v něm iPhone X. Karty, redukce a blbé účesy

Témata článku: Mobilní aplikace, Apple Pay, Platba mobilem, NFC, Aplikace, Kauzy, Česká spořitelna, Mobilní platby, Bezkontaktní platby, První pohled, Apple AppStore, Mobil, Nový název, Bezkontaktní nfc, Platba, Saifu, Česká republika, Bankovnictví, Androidův smartphone, Stejný název, Banka, Měna, Platební systém, Nejbližší doba, George


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

RECENZE: Huawei Nova 3 — vysvitla cenově dostupná hvězda

** Nova 3 je smartphone pro mladé a náročnější uživatele ** Obsahuje špičkovou výbavu, nešetřilo se skoro nikde ** Potěší hlavně baterie s dobrou výdrží a 3,5mm jack

Jan Láska | 22

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

** Poměr ceny a výkonu je fantastický ** OxygenOS je fakticky čistý Android ** Foťák je krůček za nejlepšími

Jakub Michlovský | 53