České mobilní sítě (téměř) vydržely

Oproti očekávání a minulému roku přežily české mobilní sítě letošní Štědrý den bez větších problémů.
České mobilní sítě (téměř) vydržely
Oproti očekávání a minulému roku přežily české mobilní sítě letošní Štědrý den bez větších problémů.

Celý večer jsme se s kolegou pokoušeli volat a posílal jsem textové zprávy ve všech mobilních sítích. Jen výjimečně se mi stalo, že zpráva nebyla odeslána (Paegas), ale šlo jen o tři textovky, které pak při opakovaném pokusu odešly v pořádku. Celkem jsem odeslal a dostal asi stovku různých vánočních textovek a uskutečnil asi dvacítku hovorů ve všech sítích. Vždy jsem se dovolal a podle všech známek se i každý dovolal mně.

Odborníci prorokovali, že rozbalování dárků, ve kterých se ve statisících případech skrývaly mobilní telefony, sítě nevydrží. Mělo se opakovat něco podobného jako byl loňský výpadek SMS centra Paegasu, vinou mnoha aktivací nových telefonních čísel a prvních radostných telefonátů měly být sítě přetížené.

Díky posíleným kapacitám sítí a SMS center tedy čeští operátoři přežili štědrovečerní nápor celkem v klidu; alespoň v Brně a jejím okolí. Pokud byste však měli pocit, že zrovna ve vaší lokalitě měla některá ze sítí měla problémy nebo drobné výpadky, klidně se s námi o své zkušenosti podělte v diskusi pod článkem.

Štědrý den však byl jen zahřívací test, ta pravá zkouška ohněm nastane kolem silvestrovské půlnoci - vydrží mobilní sítě i tento nápor?

Diskuze (34) Další článek: Nové mobily v nabídce EuroTelu a Paegasu

Témata článku: Ostatní, Mobilní sítě, Mobil

Určitě si přečtěte