Český Telecom: pošlete si SMS z telefonní budky!

Český Telecom přichází s krokem, který má za úkol zvýšit zájem o veřejné telefonní stanice. Již za několik týdnů si budete moci z budky poslat textovku nebo e-mail.
Český Telecom: pošlete si SMS z telefonní budky!

Telecom nepřestává lákat

S rozvojem mobilní komunikace začíná Český Telecom pociťovat snížený zájem o veřejné telefonní stanice - budky. Aby přilákal nové potenciální uživatele, musí logicky nabídnou něco navíc. Již za několik týdnů budete moci z telefonní budky posílat SMS zprávy a e-maily. Textovky se budou psát a odesílat jednoduše jako ve vašem mobilním telefonu. V budce si na displeji zvolíte položku SMS služba, zadáte číslo mobilního telefonu, napíšete zprávu a odešlete.

Klepněte pro větší obrázek

Strastiplná cesta

Vaše zpráva (e-mail) putuje z budky do dohledového centra PMS (Payphone Management System) společnosti Ascom. Pokud jste odeslali e-mail - zpráva je doručena internetové jednotce Českého Telecomu IOL, která jej okamžitě odešle zamýšlenému příjemci. Pokud se ovšem jedná o SMS zprávu, ta poputuje do sítě společnosti Fincom - Materna, která je součástí nadnárodního mobilního operátora Materna Group, kde potom vstoupí do SMS Centra Materna Group. Odsud bude konečně doručena majiteli.

Až čas ukáže, jak houfně budou či nebudou telefonní budky navštěvovány. V současnosti se v nich drží spíše prach.

Diskuze (61) Další článek: Siemens SL45i může posílat EMS!

Témata článku: Operátoři, Ostatní, SMS, Telecom, Český, Telefon, Český Telecom

Určitě si přečtěte