Český Telecom: textovky z ulice

Na včerejší tiskové konferenci Telecom oficiálně představil novou generaci telefonních karet. Z pouličních automatů tak brzy nebudeme muset pouze hovořit, ale půjde třeba odeslat textovou zprávu nebo třeba e-mail. Pochopitelně jsme byli u toho.
Český Telecom: textovky z ulice

Klepněte pro větší obrázekZákladem této nové služby jsou dva základní elementy. Tím prvním je další generace veřejných telefonních automatů a tím druhým zcela nové čipové telefonní karty. Ty se velikostně neliší od karet současných, nicméně s nimi lze jimi zaplatit daleko více služeb než s kartami současnými.

O posílání textových zpráv z telefonního automatu jsme se již zmínili. Možné bude však také posílat e-mailové zprávy nebo ve speciálních internetových kioscích surfovat po Internetu. A aby toho nebylo málo, jedná Telecom kupříkladu také s dopravními podniky nebo s Českými Drahami. Ano, hádáte správně - novou TRICK (tak se totiž jmenuje) kartou budete moci postupem času platit i na jiných místech.

K odeslání textovky nebo e-mailové zprávy však nemůžete použít stávající kartové automaty. Naštěstí právě probíhá výměna všech těchto přístrojů za nové a podle ujištění předními představiteli tak bude do léta hotovo. ČTc má totiž s výměnou krapet zpoždění.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Odesílání textové zprávy z automatu není příliš složité - přesný návod byste měli najít nejen přímo v telefonní budce, ale i v balíčku s TRICK kartou. Textová zpráva může být doručena na jakýkoli mobilní telefon a zaplatíte za ni do 1. 6. letošního roku pouhých devadesát haléřů a od prvního července již jednu korunu osmdesát haléřů. Proč toto zdražení? Jednoduše proto, že ještě nejsou všechny automaty nainstalovány. Za textovku odesílanou do zahraničí si však připlatíte - stojí totiž deset korun. E-mail stojí stejně jako textovka v rámci Česka.

Textová zpráva může obsahovat maximálně sto padesát znaků. Je však škoda, že stejně dlouhý může být i e-mail - zde se však do tohoto počtu musí vejít ještě adresa příjemce. Textovka by měla dorazit do čtyř minut od odeslání a jako číslo odesílatele bude uvedeno 5500. Adresát tak nebude moci na zprávu odpovědět.

A jak to bude v budoucnu? Telecom má velké plány a připravuje například nejen Internet, ale i WAP přímo v telefonních budkách. Těšíte se nebo jste čekali něco jiného?


O kartě Trick jsme krátce informovali v této bleskovce:

Diskuze (38) Další článek: Upgrade T68m na T68i není a možná ani nebude

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Ulice, Text, Český Telecom, Český, Telecom


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21