Český Telecom: volejte s námi 10 minut zdarma!

Českému Telecomu se pomalu chýlí monopol ke konci. Je tedy čas začít o zákazníka „bojovat.“ Jako první útok si tedy od 1. května pro své zákazníky připravil malé překvapení – 10 minut volání zdarma.
Český Telecom: volejte s námi 10 minut zdarma!

Jak volat s Telecomem zadarmo?

Je to prosté. Všichni majitelé tarifních programů Home Standard, Home Maxi, Home Maxi Plus a Home Internet, a zároveň všichni majitelé tarifů ISDN2 budou moci od 1. 5. 2002 do 31. 7. 2002 vždy mimo špičku (od 19:00 do 7:00), o víkendech a státních svátcích získat druhých deset minut volání zdarma. Znamená to, že po provolání 10 minut v rámci pevné telefonní sítě budete moci dalších deset minut volat zdarma. Po 20. minutě pak budete opět za hovor platit podle svého tarifu. Tato nabídka se týká jak hovorů v rámci UTO, tak hovorů meziměstských. Kromě toho Český Telecom také oznámil, že se chystá mírně zlevnit volání z své sítě na mobilní telefony. Tato akce se netýká tarifního programu Home Mini.

Změna je život

Jak to tak vypadá, tak Český Telecom se pravděpodobně na příchod liberalizace trhu přichystal. Tato akce je v podstatě prvním opravdu přínosným zlevněním za posledních několik let, které by nepochybně mohlo mnohé uživatele alespoň trochu potěšit. Na druhou stranu je ale nutné říci, že ČTc to rozhodně nedělá pouze pro dobro svých zákazníků. Jedním z hlavních důvodů, které ho k takovémuto sezónnímu zlevnění vedou, je právě ona zaváděná volba operátora. Mnoho hovorů, které jsou dnes uskutečňovány z domácích pevných linek se totiž odehrává právě mimo špičku. Obzvláště u meziměstských hovorů je důvod více než jasný – mobil totiž bývá tou dobou levnější. Český Telecom se tedy v první fázi konkurenčního boje zaměřil právě na domácnosti, u kterých spolu se zdražením zaznamenal asi největší ztráty a u kterých také panuje největší nespokojenost. Zatímco podnikatel si svoji pevnou linku jen tak zrušit nebo změnit (z pochopitelných důvodů) nemůže, tak domácí uživatel, pokud nepoužívá pevnou telefonní linku k přístupu na Internet, se bez Českého Telecomu nebo bez pevné telefonní linky poměrně snadno obejde.

Pokud ale uvážíme, že jste uživatel, který si po telefonu občas rád s někým popovídá a přitom volá především mimo špičku, pak je tato nová akce právě tím ideálním řešením, které by vám mohlo pomoci ukázat, že pro vás bude přeci jen lepší zůstat u Českého Telecomu než si hledat alternativního operátora. To je možná také důvod, proč tato akce neplatí pro tarifní program Home Mini – protože Český Telecom u něj, podle svých slov, neumožní volbu operátora. Jinými slovy – nehrozí, že by mu uživatelé tarifu Home Mini „utekli“ ke konkurenci. U ostatních uživatelů je tato možnost ale více než reálná, obzvláště v době, kdy alternativní operátoři začínají slibovat až o třetinu nižší ceny než monopolní Telecom.

 

Diskuze (39) | Mobilní telefony v létání aneb jeden báječný let

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Zdarma, Český Telecom, Home Max, Vole, Telecom, Min

Určitě si přečtěte

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

** Darujte aplikaci. Nemusíte nikam chodit, je to užitečné a na vždycky ** Aplikací je nepřeberné množství, třeba pomohou naše tipy ** Na iPhonu je darování jednoduchý proces, na Androidu je to složitější

11.  12.  2017 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 8