Český Vodafone iPhone neplánuje

Manažer Vodafonu nám prozradil řadu zajímavostí. Objeví se mobil pro seniory? Proč operátor nechce iPhone?
Český Vodafone iPhone neplánuje

Včera odpovídal na otázky čtenářů MobilManie Michal Janda, marketingovým manažerem Vodafonu zodpovědný za marketing, prodej mobilních telefonů, jednání s výrobci a dodavateli. V online diskuzi padla řada zajímavých otázek.

Vodafone například bedlivě sleduje nabídku telefonů pro dvě SIM. Nabídnutí podobného přístroje zákazníkům zatím brání malá nabídka takto vybavených telefonů. Operátor dále připravuje telefon, který by mohl zaujmout seniory. Michal Janda to řekl v odpovědi na otázku, zda připravují telefon s velkým displejem a velkými tlačítky.

Zajímavá otázka se týkala manažerských telefonů, které by neměly vestavěný fotoaparát. Řada firem totiž podobné přístroje zakazuje z důvodu hrozící špionáže. „Mezi našimi stávajícími firemními zákazníky není po tomto typu telefonů velká poptávka, ale s přibývajícím počtem korporátních zákazníků, kteří využívají službu VF OneNet, se to může změnit,“ odpověděl Michal Janda.

Naši čtenáři se samozřejmě nemohli nezeptat na Apple iPhone. Odpověď byla možná pro mnohé zklamáním. Český Vodafone iPhone prodávat pravděpodobně nebude. „Distribuční podmínky výrobce jsou nastavené takovým způsobem, že o zařazení iPhonu neuvažujeme,“ vysvětlil Michal Janda.

Ostatní odpovědi si můžete přečíst zde.

Diskuze (26) Další článek: Palm: Freeware, který zaujal (16)

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone 7, Voda, Velká poptávka, Český

Určitě si přečtěte