Čeští operátoři dohnali Evropu, nejlevnější ale nejsou

Čeští operátoři v minulém týdnu dohnali Evropu a nabídli ceny „neomezených“ tarifů, které snesou srovnání. Přesto se stále najdou ještě výhodnější nabídky.
Čeští operátoři dohnali Evropu, nejlevnější ale nejsou

Slovenští operátoři jsou sice po minulém týdnu dražší, než ti čeští, nabízejí ale širší služby. Slovenská Telefónica O2 si sice za neomezené volání, SMS a 1 GB dat v mobilu řekne o 45 eur (1165 korun), bez omezení ale lze volat i do celé Evropské unie. Tarif je navíc bez závazku, pokud ovšem zákazník podepíše smlouvu na 18 měsíců, získá slevu na telefon. Podobný balíček, ale bez volání do zahraničí, nabízí konkurenční Orange za 40 eur.

Naopak Poláci mají i po proběhnuvším zlevňování na českém trhu stále levnější služby. Například operátor Plus nabízí neomezené volání a SMS do polských mobilních sítí za 79 zlotých, tedy necelých 500 korun. Zákazník navíc dostane 300 MB dat, oproti české nabídce přijde pouze o neomezené volání na pevné linky. Konkurenční Play nabízí zcela neomezený tarif za 650 korun, například tarif s neomezenou komunikací v rámci sítě Play, 400 minutami volání do dalších sítí a 1,5 GB dat ale stojí jen 340 korun.

Ještě levnější jsou rakouští mobilní operátoři. Místní Orange sice nenabízí zcela neomezený paušál, za necelých 12 eur včetně poplatku za provoz SIM karty, tedy za 300 korun, ale poskytuje balíček 2000 minut na volání, 1000 sms zpráv a 2 GB dat.

OperátorCena (přepočet)VoláníSMSInternet
Orange (Rakousko)259 Kč2000 volných minut1000 volných sms2 GB
Plus (Polsko)496 Kčneomezeněneomezeně300 MB
Yourfone (Neměcko)517 Kčneomezeně2,3 koruny500 MB
Vodafone (Česko)691 Kčneomezeněneomezeně600 MB
Orange (Slovensko)1 034 Kčneomezeněneomezeně2 GB

Některé tarify se pojí se slevou na telefon, některé vyžadují úvazek až na 24 měsíců, rakouský Orange si účtuje roční poplatek 517 Kč za SIM kartu.

Neomezené volání konkurenčního A1 nyní vyjde včetně provozu SIM karty na necelých 32 eur, rovná se tak současné nabídce českých operátorů. Těm, kteří u operátora mají pevnou linku či internet, nabízí navíc slevu 10 eur.

Ze středoevropského srovnání tak vycházejí nejhůře němečtí operátoři. Telekom si za neomezené volání a sms účtuje 63 eur (1630 korun). Německý Vodafone si za podobnou službu účtuje 45 eur, navíc ale žádá aktivační poplatek 30 eur. Oproti konkurenci ovšem v rámci paušálu nabízí 14 dní mobilních dat v zahraničí. Místní O2 je levnější, za 18 eur nabízí neomezené volání do vlastní sítě a jedné další vybrané, na ostatní sítě dostanou zákazníci v rámci paušálu 100 minut. O2 přidá také 300 MB dat. Patrně výhodnější nabídku ale představuje čtvrtý německý operátor E Plus pod značkou Yourfone. Za neomezené volání si účtuje 20 eur, tedy asi 500 korun. Tarif nabízí také 500 MB dat, za sms zprávy se platí 9 centů.

Nabídky výhodnější oproti těm českým nabízejí i další evropští operátoři. Například operátor Free, který odstartoval cenový boj na francouzském trhu, nabízí za 500 korun neomezené volání a sms a 3 GB dat. Ceny ale mohou být i výrazně vyšší, například v Maďarsku si za operátoři za neomezené tarify účtují v přepočtu okolo 1800 korun. 

Témata článku: Operátoři, Nákup a ceny, Aktivační poplatek

Určitě si přečtěte

Přehled slevových akcí. Black Friday letos začíná v předstihu

Přehled slevových akcí. Black Friday letos začíná v předstihu

** Nákupní šílenství Black Friday letos začíná už několik dní dopředu. ** V tomto článku budou přibývat zajímavé akce, na které narazíme. ** Účastní se české e-shopy, ale nezapomeneme ani na Čínu.

16.  11.  2017 | Kůžel Filip | 19

Dnes je největší nákupní svátek. Argumenty pro a proti nakupování z Číny

Dnes je největší nákupní svátek. Argumenty pro a proti nakupování z Číny

** Nakupujete na čínských e-shopech? Proč ano/ne? ** Stěžejním pro-argumentem je cena, takže se zabýváme spíše riziky. ** Také máme pár tipů od prostého kabelu po elektrickou koloběžku.

11.  11.  2017 | Kůžel Filip, Puk Jaromír | 28

iPhone X v listopadovém ceníku T-Mobilu je dražší než u Applu

iPhone X v listopadovém ceníku T-Mobilu je dražší než u Applu

** 64GB iPhone X stojí u T-Mobilu 30 389 Kč ** Pod 10 tisíc šly s cenou dolů klasická i kompaktní Xperia X od Sony ** Další novinky: Alcatel U5 HD, HTC U11 Life, Huawei Mate 10 Pro a Motorola Moto E4+

7.  11.  2017 | Pospíšil Aleš | 6