Cestovatelská příručka, ICQ i piškvorky pro váš smartphone

Nahrajte si do telefonu nejnovější verzi mobilního programu pro ICQ, univerzální příručku pro cestování po celém světě, aplikaci pro tlouštíky a jednu legendární hru. Poradíme také, jak ze smartphonu vytvořit příruční svítilnu.
Cestovatelská příručka, ICQ i piškvorky pro váš smartphone

Yew Marquee

Tato utilitka zasáhne plochu vašeho mobilního telefonu. Po spuštění zobrazí rolující text, který můžete libovolně upravovat. Ptáte se k čemu? Třeba jako poznámku, abyste na něco nezapomněli, ale přitom vás telefon nerušil neustálým pípáním jako upozornění na záznam v kalendáři. Kromě libovolného textu můžete zobrazit také poslední došlou textovou zprávu. Navíc lze nastavit písmo, barva, rychlost posunu, směr posunu pozice a mnoho dalších vlastností zobrazení. Maximální délka textu je 255 znaků a mezi nimi mohou být i česká diakritická znaménka.

Autor: YewSoft (stránka programu)
Download (zkušební verze 1.20)
Cena: 7,99 $

   
Úvodní obrazovka • možnosti nastavení • volba písma • text na pozadí

Ascendo Fitness

Patříte k lidem, kterým není lhostejná jejich hmotnost ani celkový zdravotní stav těla? V tom případě je Ascendo Fitness určen právě pro vás. Nastavíte-li poctivě základní hodnoty a každý den budete zaznamenávat kalorickou změnu, stane se program vaším tělesným strážcem. Okamžitě pak budete mít přehled o tom, kolik kalorií a především kilogramů jste v daném období shodili nebo naopak přibrali. Jednoduše si s jeho pomocí spočítáte také Body Mass Index, optimální hmotnost podle výšky a mnoho dalších položek.

Autor: Ascendo (stránka programu)
Download (zkušební verze 2.5)
Cena: 9,95 $

 
Úvodní obrazovka • nabídka • víte, jak by mělo tlouci vaše srdce • graf hmotnosti

Agile Messenger

Jistě si řeknete, proč se mezi novinkami na poli softwaru pro Symbian zmiňuji o notoricky známém Agile Messengeru? Důvod je jednoduchý. Společnost Agile vydala svůj instant messenger pro další typy mobilních telefonů postavených na Symbianu. Mezi podporovanými přístroji už dnes nechybí ani Siemens SX1, BenQ P30 nebo Sony Ericsson P900 a P910. Recenzi tohoto výborného kecálka najdete zde.

Autor: Agile Mobile (stránka programu)
Download (verze 3.xx)
Cena: zdarma

 
Ikona programu v nabídce • výběr služby • volba datového profilu • připojování

CityTime

Tento produkt ocení především cestovatelé a mezinárodní obchodní zástupci. CityTime je miniaturní cestovatelská příručka pro mobilní telefon. Seznam měst obsahuje přes 1 400 položek z více než 230 zemí na celém světě. Mezi nimi pak dokáže přepočítat časové rozdíly, vzdálenosti v kilometrech nebo kurzy měn. Kromě těchto základních položek program zobrazí např. zeměpisné souřadnice vybraného města, východ a západ Slunce nebo měsíční fáze v dané oblasti.

Autor: CodeCity (stránka programu)
Download (zkušební verze 1.3)
Cena: 14,95 $

 
Zvolené město se zobrazí na mapě • víte v jaké fázi je dnes Měsíc? • přehled časů • vzdálenosti

SoftFlashLight

Určitě se vám někdy stalo, že jste potřebovali ve tmě na něco posvítit. První věc, která napadne, když není po ruce svítilna ani svíčka, je mobilní telefon. Nevýhodou však je neustálé zhasínání displeje. Pak je třeba znovu stisknout některé tlačítko na klávesnici, aby se displej opět rozsvítil. Tento problém řeší malý prográmek SoftFlashLight. Jeho funkce je jedna jediná. Nechat displej rozsvícený tak dlouho, jak dlouho bude třeba. A i když je velikost instalace pouhé 3kB a v paměti telefonu asi dvojnásobek, svoji funkci plní bezchybně.

Autor: Steelsoft
Download (verze 0.9)
Cena: zdarma

 
Ikona programu v nabídce • jednoduchá nabídka • aplikace při chodu • zabere pouhých 6kB

GoBang

Pokud vám název nic neříká, zkusím napovědět ještě trochu víc – piškvorky. Myslím, že teď už všichni vědí, o co se v této logické hře jedná. Piškvorky (jinak také GoMoku nebo v Americe 5-in-a-row) jsou prastarou a dnes již legendární hrou, jejímž účelem je poskládat 5 stejných kamenů vedle sebe ať už v řadě, ve sloupci nebo v diagonále. GoBang má tři úrovně obtížnosti podle toho, jak zdatní se cítíte být. Vyhrát úroveň Beginner ještě není nic moc složitého, ovšem porazit Experta je už docela velký oříšek.

Autor: Aidem Systems (stránka programu)
Download (zkušební verze)
Cena: 7,5 $

 
Úvodní informační obrazovka • nabídka • průběh hry • soupeř byl lepší

Diskuze (28) Další článek: Stáhněte si Arena Launcher pro Nokii N-Gage

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Siemens SX1, Sony Ericsson P900, ICQ, Váš smartphone, Cestovatel, Mezinárodní obchod


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62