Chcete být cool? Alcatel One Touch View WAP db

Výrobce mobilních telefonů nejnižších cenových tříd Alcatel vypustil na český trh nový přístroj. Je jím duální mobil Alcatel One Touch View WAP db určený svým designem opět spíše mladé nebo začínající generaci mobilních uživatelů.
Výrobce mobilních telefonů nejnižších cenových tříd Alcatel vypustil na český trh nový přístroj. Je jím duální mobil Alcatel One Touch View WAP db určený svým designem opět spíše mladé nebo začínající generaci mobilních uživatelů.Malá finta s displejemPřístroj se na první pohled odlišuje od svých firemních sourozenců větším displejem, který je z důvodu podpory WAPu grafický. Ovšem kdo by čekal na větším displeji více znaků, zažil by zklamání – na displej tohoto telefonu se v běžném provozu (mimo WAPování) vejde stejný počet znaků jako u starších přístrojů, tedy pouze dva řádky po dvanácti znacích.

Nad klávesnicí najdeme čtyři důležitá tlačítka, kterými se celý telefon ovládá. Ovládání je typické a trochu netradiční, ale jako na všechno se i na něj dá zvyknout. Na levé boční straně přístroje najdeme dvě kurzorová tlačítka, která slouží k ovládání hlasitosti během hovoru a pohybu v menu a wapových stránkách. Stejnou funkci jako boční tlačítka mají v menu (bohužel nikoli ve WAPu) tlačítka 2 a 8.

Telefon je poměrně malý, ale nepatří mezi nejlehčí - také vinou baterie, která je nižší třídy NiMH. Výrobcem udávané hodnoty výdrže jsou v reálném provozu těžko dosažitelné, výsledky testu výdrže jsou ale ve srovnání s jinými mobily průměrné.

Čeho si nelze nevšimnout?
Z nabízených funkcí nejvíce zaujme WAP. Stejně jako Motoroly nebo telefony Siemens, i Alcatel používá wapový prohlížeč firmy Phone.com. Prohlížeč si umí zapamatovat místo, kde jste při wapování skončili a při opětovném přístupu na stránku skočí rovnou na toto místa. To je skvělá funkce, která ušetří hodně času, který u jiných telefonů strávíte rolováním stránek.

Jen kvůli WAPu si ale telefon nekupujete (nebo neměli byste ...). S Alcatelem využijete i řadu jiných funkcí. Užitečný je například filtr příchozích volání s možností přijmout hovor pouze z čísel uvedených na seznamu karty SIM, jinak telefon nahlásí zmeškaný hovor a volající číslo buď přesměruje do hlasové schránky nebo se ozve obsazovací tón. V Alcatelu si lze také naplánovat schůzku a nastavit budík. Konvertor měny na Euro (jinou měnu je nutné nadefinovat) asi často nepoužijete, užitečnější bude možnost zjištění mezinárodních předvoleb podržením tlačítka „+“.

I předchozí telefony Alcatel nabízely možnost poměrně kvalitního hlasitého odposlechu. I když při největší hlasitosti je zvuk již poněkud zkreslen a kryt mírně rezonuje. Navíc tato funkce rychleji „užírá“ zásoby energie. Kromě standardního akumulátoru lze v případě nouze telefon pohánět běžnými tužkovými bateriemi.

Jak již jsme si u telefonů od Alcatelu bohužel zvykli, podporuje pouze psaní velkých písmen (kromě zadávání textu při wapování). Také barevné řešení přístroje je u modelu s černým předním krytem poněkud neatraktivní, modrá varianta je podle mě o něco lepší. .

Jen Go!
Alcatel One Touch View WAP db najdeme jen v sadě EuroTel Go. Za necelých šest tisíc korun to je telefon, který oproti jiným podobně cenově postaveným mobilům nabízí funkce navíc, na druhou stranu jsou ale v jeho cenové kategorii přístroje, o kterých se (v případě, že si odpustíte WAP) musí také uvažovat.

Tento článek byl napsán pro časopis Mobility

Diskuze (6) Další článek: Siemens M35i – mobil pro každý den

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch View, Největší hlasitost, Druhá strana, Reálný provoz, Cool, Mladá generace, Barevné řešení, Mobilní telefon, Přístroj, SIM, Boční tlačítko, Důležité tlačítko, Duální mobil, Zmeškaný hovor, Příchozí volání, Cenová třída, Mobilita, Telefon, Stejný počet, Český trh, Stejná funkce, One Touch, Obsazovací tón, Cenová kategorie


Určitě si přečtěte