Chcete Ericsson T39m? Pospěšte si, nebude!

Děláte si zálusk na Ericsson T39m? Neotálejte! Tento týden se má uskutečnit poslední oficiální dovážka do České republiky.
Chcete Ericsson T39m? Pospěšte si, nebude!

Mobilní telefon Ericsson T39m se stal ihned po uvedení na trh fenoménem mezi telefony vyšší třídy. Nabízí opravdu mnoho funkcí a svou cenou hravě atakuje hranici desíti tisíc korun. Nebojím se přirovnat jej svou slávou ke klasice – Nokii 5110. Tyto dva telefony se však liší zásadní věcí, a to dobou prodeje. Zatímco finská Nokie byla (a někde ještě je) na pultech více jak tři roky, Ericsson se prodává jen několik měsíců. Ano, nesmíme zapomínat na problémy s kvalitou, v našich diskusích to občas na adresu malého švéda pěkně skřípalo. Kdo však chce špičkové funkce v malém kabátku a za dobrý peníz, je Ericsson T39m tou pravou volbou. Své zvažování o koupi tohoto hezkého prcka byste však měli urychlit. Zpráva o oficiálním ukončení výroby internetem sice již probleskla, ovšem optimistické předpovědi odhadovaly zásoby do léta ruku v ruce s nižší cenou.

Osobně si na modravou T39m dělám zálusk již pěknou chvilku, ale jistě to znáte – než se korunka ke korunce seskládá, chvíli to trvá. Zatím jsem nějak nespěchal a těšil se na nižší cenu. Z pohody mne však vyvedla informace od pana Ševčíka z internetového obchodu Cybex.cz : Koncem tohoto týdne se uskuteční poslední oficiální dovážka do České republiky. Nedalo mi to a zeptal se na okolnosti:

1) Jde skutečně o poslední oficielní dovážku T39m?

To nemohu zaručit, ale oficielní stanovisko výrobce je, že se jedná o doprodej jejich skladu. Možná ještě něco stáhnou někde z Asie, kde to už nebudou schopni prodat a vrhnou to na náš trh, kde je o tyto telefony mimořádný zájem. Předpokládám, že šedý dovoz bude ještě nějakou dobu pokračovat neboť těchto telefonů je poměrně dost na skladech v okolních zemích.

2) Kolik přístrojů (řádově) bude celkem přivezeno?

To zatím není potvrzeno. Předběžně stovky.

3) Budou telefony dostupné ve všech barvách?

Ano budou ve všech třech barvách.

4) Jaký je o Ericsson T39m zájem ve vašem obchodě a na jakou dobu odhadujete své zásoby?

Zájem je velký. Telefony dostaneme koncem příštího týdne (18.4) a počítám že vydrží cca 14 dnů.

5) Jaký vývoj ceny očekáváte? Klesne, nebo naopak stoupne nedostatkem přístrojů?

Tyto telefony budou levnější něž byly dosavadní dovozy. Po doprodání zbudou na trhu telefony z šedého dovozu a ty jsou momentálně o něco dražší.

Rozbít prasátko

Nevím jak vy, ale já rozbiji své prasátko a Ericssona T39m si koupím co nejdřív. Škoda, věřil jsem optimistickým předpovědím, že té devětatřicítka na pultech ještě minimálně do prázdnin bude. Už dnes tento, dovolím si říct poslední podařený Ericsson, pomalu ale jistě mizí z pultů obchodů, jak kamenných tak i internetových. Automaticky se nabízí otázka, který konkurenční přístroj nahradí toto prázdné místo. Nokia 6310 či Siemens S45? To je už ale téma na vlastní článek.

Otázka do diskuse: Rozbijete také své prasátko a koupíte si T39m co nejdřív, nebo vyčkáte co nejdéle na nižší cenu? Co myslíte, který konkurenční přístroj vyplní mezeru po Ericssonu T39m?

Diskuze (122) Další článek: Paegas upravuje své prodejny do stylu T-Mobile

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Ericsson T39m, Nokia 6310, Siemens S45

Určitě si přečtěte