Chcete posílat textovky po celý den z mobilu zdarma?

Objevili jsme velmi zajímavou webovou stránku, na které vám provozovatel slibuje – za „drobný“ poplatek – návod, jak zasílat krátké textové zprávy z mobilu úplně zdarma. Jak to funguje?
Chcete posílat textovky po celý den z mobilu zdarma?
Objevili jsme velmi zajímavou webovou stránku, na které vám provozovatel slibuje – za „drobný“ poplatek – návod, jak zasílat krátké textové zprávy z mobilu úplně zdarma. Jak to funguje?

Pasti, pasti, pastičky...

Webová stránka služby SMS Zdarma působí celkem seriózním dojmem i když obsahuje spoustu překlepů a chyb, nemá seriózní adresu a neobsahuje žádné informace o firmě či společnosti, která stránky provozuje. Celý postup, až na to nejdůležitější, je popsán. Podívejme se tedy, co nám autor slibuje.

Textovky jste mohli doposud posílat z internetu také zdarma, ale buď jste museli platit internetové připojení (tak 2,60 za impuls), nebo jste měli nějakého přítele, či kolegu, který vás na něj pustil a vy jste si SMSky poslali odtud. Bohužel ne vždy máte Internet po ruce, ale mobil je s vámi stále (pokud vám nedošla baterie :-) Takže mobil máte, ale kredit samozřejmě ne, nebo nechcete plýtvat zprávami typu „PŘIJEDU VEČER“ a platit za tohle tolik peněz. Prozvoňování také vždy nefunguje. Takže by bylo ideální posílat textovky zadarmo. To není problém, naučíme vás je zdarma posílat. A jak to funguje??? To jsem zvědav, co ty chytré české hlavičky vymyslely...

Napojili jsme mobil na počítač a ten k Internetu. Takže až pošlete SMSku na číslo, které vám pak řekneme (rozuměj – po zaslání peněz. pozn. red.), vaše SMSky poputuje z vašeho mobilu na náš, který pomocí kabelu pošle SMSku do počítače. Počítač je připojen k internetu a tak se Vaše SMSka odešle. Vše se děje automaticky a bez nutnosti zásahu obsluhy. A nemusíte se ani bát, že vaší SMSku někdo u nás přečte. Jednak by to vzhledem k množství nebylo možné a za druhé jsme solidní lidé, co respektují vaše soukromí. Lze posílat i loga operátora i obrázkové SMSky. Pokud si mobil (vy u vás) připojíte k počítači a třeba pomocí LogoManagera logo odešlete. Průměrně jednou za 5 minut se z našeho mobilu pošle jedna SMSka. Ale okolo poledne tak to hodiny to frčí jedna za druhou. Jde především o mladší generaci, která SMSky posílá. Většinou jsou to školáci ze středních a vysokých škol. Ale i spousta dalších využívá naše služby.

Když ale zprávu zašlu na mobil určitého čísla, jak se onen mobil (či program, který je k mobilu připojen) dozví, na jaké číslo ji chci „přeposlat“? Navíc autor hovoří o tom, že jsou zprávy zasílány na speciální číslo SMS centra. Zkuste si zadat libovolné číslo svého SMS centra – uvidíte, že zprávu neodešlete. Kdyby autor napsal „řekneme vám telefonní číslo na které budete zprávy zasílat, odtud poputují přes mobilní telefon a přes Internet...“ budiž, ale i tak poputují zprávy přes SMS centrum, které zprávy zpoplatní.

Zkusme si připustit, že tento drobný problém tvůrce vyřešil. Tak se podívejme dále.

Co za to? Přece penízky

„To musím vyzkoušet!“ říkáte si. Ovšem jak praví jedna lidová moudrost „zadarmo ani kuře nehrabe“. Tato krátká věta je zřejmě večerní modlitbou tvůrce.

Tak asi uznáte, že toto vše neděláme za hubičku a že to připojení k internetu musí někdo platit. Takže pokud se všichni složíme, bude to klapat. Takže každý, kdo chce SMSky posílat zdarma a vědět, jak na to, nám bude muset složit jistý finanční obnos, a za to mu pošleme návod, jak toto vše realizovat (viz výše). Pokud kliknete na tlačítko OBJEDNAT v menu, pošleme vám emailem a SMSkou všechny potřebné informace a speciálně upravené podle typu vašeho mobilu. Ještě jednou připomínám, že finance potřebujeme převážně na připojení k Internetu. Bez nich nebude připojení, nebude Internet a nebudou SMSky zdarma. Nemusíte se ale znepokojovat. Teď máme finance na realizování této služby minimálně do konce srpna tohoto roku a vzhledem k novým a novým zájemcům se tato doba stále prodlužuje. Ano, chápeme – připojení je přeci jen nelevná záležitost. Tak my vám tedy zaplatíme. Kolik že to bude?

Hned na prvním řádku je po vás žádáno dobíjecí číslo kuponu Oskarty či Twistu. Ve FAQ se někdo ptá, proč číslo kuponu Oskarty. Tvůrce tvrdí, že má dohodu s Oskarem, který kupóny (resp. dobíjecí čísla) od nich vykupuje. Tohle jistě nikomu z nás nesedí, a tak není nic jednoduššího, než zavolat na Ooskarlinku, jestli kupóny vykupují nazpět.

Příjemná operátorka mne ujistila, že Oskar nic takového nedělá, kupóny v žádném případě zpět nevykupuje. Neprodané kupony z prodejen zřejmě ano, ovšem v neporušeném obalu, v žádném případě samotné číslo.

Celá tahle habaďura je nastražena na nejmladší uživatele mobilních telefonů, kteří dopláceje na svou nezkušenost na špek skočí. Mladý klučina či dívčina si řekne: „To by bylo super posílat zprávy zdarma.“ A je to. Čtyři stovky letí oknem a vychytralý tvůrce se jen směje dobíjejíce si svého Twista či Oskartu vašim číslem. Asi si říkáte, že na tohle nikdo neskočí. Ovšem stačí jen jeden důvěřivý človíček za měsíc a autor této „služby“ má za co volat.

Trocha humoru na závěr: přečtěte si zkušenosti několika nadšených uživatelů. Autor si s vymýšlením jmen moc práce nedal. Například Lenka Mocová má v jednom příspěvku 21 let a za chvíli už 26. To stárneme tak rychle? A nejlepší na závěr: Michal Malý nás ujišťuje, že je super být celý den na mobilním chatu, když má zprávy zdarma.

Zdarma? Zřejmě ne...

Jestliže se někteří z vás těšili, že budou posílat zprávy z mobilu zdarma, musím je zklamat. Ať se vám to líbí nebo ne, bez požehnání vašeho operátora si zprávu z mobilu zdarma prostě nepošlete. Věřím, že dříve budou z nebe „padat tragače“, než nám náš Eurotel, Oskar či Paegas dovolí zasílat zprávy z mobilu kdykoli a kamkoli úplně zdarma.

Otázka do diskuse: Myslíte si, že je reálná možnost, aby naši operátoři umožnili zasílání textových zpráv kdykoliv a kamkoliv úplně zdarma?

Diskuze (41) Další článek: Motorola posouvá možnosti Palmů

Témata článku: Ostatní, Zdarma, Text, Libovolné číslo, Mobil, Celý den, Den


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14