Chcete se bát? Alien: Blackout sice není FPS, ale i tak dokáže pořádně vyděsit

Vetřelci jsou fenomén, který stále táhne. I proto je s podivem, že na mobilních telefonech dosud nevyšel žádný pořádný titul. Alien: Blackout (Android a iOS za 129 Kč) však není FPS akce, jedná se o logicko-strategickou hru, ve které v roli Amandy Ripleyové, dcery Ellen, zachraňujete posádku lodi Weyland-Yutani. I tak by se zde ale dala atmosféra krájet – zejména díky zvukovým efektům a doprovodné hudbě.

Bohužel po většinu času pouze koukáte na terminál zobrazující mapu lodi a puntíky symbolizující nejen posádku, ale i krvežíznivého xenomorfa. Vhodnými instrukcemi pak musíte přeživší dovést do bezpečí a emzácké monstrum udržet v izolaci. Vyjma základních pokynů pro posádku totiž ovládáte i různé mechanizmy lodi, jako zavírání dveří atd. Energie je však málo a čas běží. Na splnění mise, kterých je celkem sedm, je totiž přesně daný čas. Někdy tak musíte někoho obětovat, aby ostatní přežili.

Diskuze (5) Další článek: To nej z pařížské tiskovky. Honor ukázal telefon, který metá blesky a snímá 3D

Témata článku: Android, Mobilní hry, Google Play, AppStore, Alien, Posádka, Doprovodná hudba, Mobilní telefon, Blackout, Ellen, FPS, Zvukový efekt, Loď, Základní pokyn