Chcete sledovat svítící vláčky satelitů Starlink? Tahle appka vám řekne, kdy a kam se dívat

Starlink, revoluční a kontroverzní satelitní projekt Elona Muska. Má přinést internetové připojení po celém povrchu planety, ale astronomové si stěžují, že 12 tisíc jasných družic znemožní pokročilé pozorování vesmíru, do kterého se v posledních dekádách investovaly gigantické finanční prostředky. A obyčejní lidé? Mají atrakci, sledují světelné vláčky putující po noční obloze. Ale kdy a kde je lze spatřit?

Právě s tím pomůže aplikace Find Starlink Satellites (Android a iOS). Stačí určit vaši aktuální polohu a už vám vyjede seznam časů nejbližších průletů a instrukce, kam se máte dívat. Dokonce si můžete nastavit připomínku, která se vám ozve půl hodiny před průletem, takže máte čas vyjít ven a satelity nezmeškáte.

Diskuze (3) Další článek: Čekáme dvě velké změny. Hodinky Galaxy Watch se brzy dočkají svého nástupce

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, iOS, Elon Musk, Satelit, SpaceX, Vláček, Celý povrch, Průlet


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 10 Pro – vysoké sebevědomí s neveselým koncem

RECENZE: Xiaomi Mi 10 Pro – vysoké sebevědomí s neveselým koncem

** Má nejlepší možnou výbavu a špičkový fotoparát ** Hodit se bude rychlé dobíjení i 50× zoom ** Vše kazí vysoká cena, která pro telefon znamenala konec

Martin Miksa | 39

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107