Chcete volat levněji?

Samozřejmě, kdo by nechtěl. Každý si také někdy zkusil spočítat, zda se mu nevyplatí přejít na jiný tarif nebo k jinému operátorovi. Ale co když jde třeba o celou firmu?
Chcete volat levněji?
Samozřejmě, kdo by nechtěl. Každý si také někdy zkusil spočítat, zda se mu nevyplatí přejít na jiný tarif nebo k jinému operátorovi. Ale co když jde třeba o celou firmu?

Pak je tu pro vás docela zajímavá služba společnosti MobilAudit , která vám pomůže vybrat optimální tarif a operátora pro vás či vaši firmu. Před pár dny jsme psali v článku Oskar vám spočítá, zda s ním ušetříte o možnosti nechat si u operátora na lince OskarKontakt spočítat, o kolik byste zaplatili méně, kdybyste přešli k Oskarovi.

Nezávislý audit volání

Tento výpočet je však pouze přibližný a vychází jen z údajů z jedné faktury, které operátorovi sami poskytnete. Může tedy dojít k tomu, že se po přechodu k Oskarovi vaše náklady nesníží přesně o tu částku, kterou vám operátor sdělil jako výsledek svého výpočtu. Tato nepřesnost je dána tím, že celý výpočet vychází pouze z jedné faktury a tudíž může vzniknout statistická chyba. Společnost MobilAudit tento problém vyřešila a přichází na český trh s poměrně přesnou službou nezávislého auditu hovorného.

Jak nám sdělil zástupce společnosti, pan Vlastimil Jírů, MobilAudit se považuje za autora myšlenky optimalizovat tarify komerčně, na základě detailních rozpisů volání. Právě ony detailní rozpisy hovorů (dále jen DRV) slouží k velkému zpřesnění výpočtu.

Základem všehomíra je DRV

Základním předpokladem pro to, abyste si mohli nechat vypočíst kolik a u jakého operátora byste mohli ušetřit, je tedy DRV. Ten pořídíte v současné době v síti Eurotel za 76 Kč měsíčně, v síti Oskar za 80 Kč měsíčně (u Oskaret zdarma) a v síti Paegas vás přijde na 1 Kč měsíčně při inkasní platbě, 40 Kč při objednávce elektronického DRV a na 80 Kč měsíčně za papírovou podobu, kterou vám Paegas zašle poštou. V síti Eurotel lze navíc zažádat o DRV zpětně, a to za poslední dva měsíce. Za každý měsíční DRV v tomto případě zaplatíte 250 Kč (uvedené ceny jsou bez DPH).

Pro výpočet jsou potřeba alespoň poslední tři DRV, s rostoucím počtem DRV se samozřejmě přesnost výpočtu zvyšuje. Když už máte v ruce potřebné podklady, tak nezbývá než kontaktovat MobilAudit a sepsat objednávku na tzv. nezávislý audit hovorného za mobilní telefonování. Cena činí 490 Kč za jeden mobilní telefon a poplatek 2 900 Kč za závěrečnou zprávu (ceny jsou uvedeny bez DPH), přičemž se společnost MobilAudit zavazuje, že informace obsažené v DRV uchová v naprosté tajnosti a neposkytne tyto informace žádnému třetímu subjektu s výjimkou osoby pověřené k tomuto účelu zákazníkem.

Dalším krokem je pak digitalizace údajů z DRV (pokud data nedodáte v digitální podobě), ta vás přijde na 5 Kč (bez DPH) za stránku. Poté následuje výpočet pomocí speciálního programu, který vybere ze stávající nabídky tarifů všech operátorů (včetně předplacených karet) ten pro vás nejvýhodnější. Program také řeší používání služeb jako je Paegas nebo Eurotel Assistent či placené informační služby (počasí, horoskop, apod.). Výsledkem výpočtu, který může trvat díky své hardwarové náročnosti i desítky minut, je tzv. závěrečná zpráva. V té se dozvíte, který tarifní program (popř. předplacená služba) by pro vás byla nejvýhodnější a kolik byste při daném tarifu měsíčně ušetřili. Závěrečnou zprávu obdržíte v elektronické podobě ve formátu HTML.

Můžete dost ušetřit

Celá zakázka je většinou hotova za pár dní. Zákazník pak může být velice překvapen. V případě malé či střední firmy používající několik mobilních telefonů může dospět k úspoře, která nejen pokryje náklady na samotný audit a případné náklady spojené s přechodem k jinému tarifu či operátorovi, ale i k úspoře, která pomůže snížit náklady celé firmy. Zejména společnostem, které pro svou činnost mobilní telefon nezbytně potřebují, může přinést takový nezávislý audit hovorného znatelnou úsporu.

Diskuze (8) Další článek: Compaq iPaq Pocket PC v Guinnessově knize rekordů

Témata článku: Ostatní, Statistická chyba


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34