Chystá Oskar skutečně změnu tarifů?

Ačkoliv Oskar zapírá, kde může, vše nasvědčuje tom, že od prvního května se skutečně objeví nové tarifní programy a že změnami projdou i ty stávající včetně Oskarty. První článek na toto téma vyvolal spoustu spekulací, ale také se objevilo několik zajímavých informací.
Chystá Oskar skutečně změnu tarifů?

Ve svém prvním čtvrtečním článku jsem vycházel z několika kusých informací, které se objevily v diskusích u článku Oskar změnil web a z pár e-mailů, které jsem dostal do své schránky. Ačkoliv mě Oskaři oficiálně ujistili, že se nic takového v nejbližší době nechystá, už tomu skoro odmítám věřit.

Poznámka: Je logické, že Oskar nechce oficiálně nic potvrdit ani vyvrátit. Změna tarifů se stejně jako každá novinka vždy hlídá jako oko v hlavě, protože na trhu číhá informací chtivá konkurence a takové internetové médium může být v tomto ohledu velmi nebezpečné.

Proč by Oskar mohl v době velmi blízké změnit tarify?

1) Tarifní programy jsou prakticky stejné jako při spuštění Oskarovy sítě, pominu-li dvojnásobnou úpravu tarifu Volám Málo (zlevění minuty hovory ze sedmi na šest a poté ze šesti na pět korun za minutu) či zdražení textovek z tarifů Slyším Vás a Dohoda s Oskarem. Ostatní operátoři obměňují tarifní portfolio podstatně častěji.

2) Oskar si bezesporu uvědomuje, že náš mobilní trh je nasycen, a pokud chce mít větší podíl, musí přebírat zákazníky jiným operátorům. Toho dosáhne buď unikátními super službami s přidanou hodnotou, jaké konkurence nemá, nebo razantní změnou tarifního portfolia ve stylu „více muziky za méně peněz“. Každému je jasné, že to druhé je jednodušší.

3) Oskarovi chybí „velký tarif“, kdy za nějakých 1 500 nebo 2 000 Kč nabídne velmi levné volání; u tarifu Volám Stále platíte za minutu 3,50 Kč bez DPH, což je v porovnání s konkurencí docela dost. Takový Paegas 80 HIT má volání do vlastní sítě za dvě koruny. Stejně tak by mohla být zaplněna díra mezi Volám Málo a Volám Často, např. tarifem, v němž by bylo 60 minut zdarma.

4) Oskar jako jediný má pouze jeden tarif pro předdplacené karty, zatímco Eurotel Go již tři a Paegas Twist dva.

5) Když mělo být spuštěno GPRS, mluvilo se také o velmi vzdáleném datu (polovina března tohoto roku). A hele, najednou se v redakci více než o měsíc dříve objevila pozvánka na tiskovou konferenci, která se měla konat ku příležitosti komerčního spuštění. Je tedy patrné, že Oskar umí jednat opravdu velmi rychle.

My si to myslíme, Oskar si to nemyslí, co si myslíte vy?

Protože nyní máme mnoho důvodů věřit tomu, že se skutečně chystá změna, redakční plénum schválilo napsání tohoto velmi spekulativního článku. Z útržků, které máme k dispozici, vyplývá, že Oskar stávající tarifní programy lehce zvýhodní, uvede nový tarif, který spíše než mezi Volám Málo a Často bude položen výše, za Volám Stále. Úpravy by se měly týkat i Oskarty, není prý vyloučen ani nový tarif pro Oskartu. Spekuluje se rovněž nad možností založit malou virtuální privátní síť, něco jako Oskamarádi, jen to bude trošku blíže firemní VPN. Nějaké změny by mohly proběhnout také na prodejnách.

Oskar zkrátka ví, že o zákazníka musí nyní bojovat více, než kdykoliv předtím. Dokazuje to i změna firemní image, kterou uvozuje nová reklamní kampaň.

Co si o tom myslíte vy? Je opravdu čas na změnu, nebo neoficiální informace, které máme, jsou jen drby? Uvítali byste změnu tarifů Oskara?

Poznámka: Tento článek se stejně jako předchozí zakládá na neoficiálních informacích, byť jsou od dobrých zdrojů, a na našich úvahách. Věřím, že se na nás nebudete zlobit, kdyby Oskar prvního května žádnou z předpokládaných novinek nepředstavil, nebo kdyby změny byly trochu jiné.

Témata článku: Operátoři, Vodafone

141 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Simeon 14. 5. 2002 11:50:07
  Kdyby cena Wapu šla na 10% současné, tak by to byla špica a né...
 • Fluke 13. 5. 2002 10:42:15

  Ahoj Edo,

  predevsim jsem rad za tvoji inteligentni reakci, ktera...

 • Ervin 12. 5. 2002 12:14:48

  WAP na 5-ti řádkovém displeji ? to je snad vtip

  snad tak na NOK...

Určitě si přečtěte

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

TOP 10: Nejprodávanější smartphony v Česku za červen 2017

** V červnu jsme nejvíc kupovali modely s cenovkou do 7 tisíc ** Ze značek převládá Samsung a Huawei ** Nejoblíbenějším smartphonem od Applu je iPhone SE

21.  7.  2017 | Láska Jan | 8

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

Vodafonu můžete dát kvůli zhoršení datových podmínek košem. Poradíme jak

** Na infolince operátora nemusíte dostat správné informace ** Pokud máte starší tarif, na výpověď bez sankce máte nárok ** Výpověď můžete podat na prodejně nebo poslat poštou

19.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení