Chystá Oskar skutečně změnu tarifů?

Ačkoliv Oskar zapírá, kde může, vše nasvědčuje tom, že od prvního května se skutečně objeví nové tarifní programy a že změnami projdou i ty stávající včetně Oskarty. První článek na toto téma vyvolal spoustu spekulací, ale také se objevilo několik zajímavých informací.
Chystá Oskar skutečně změnu tarifů?

Ve svém prvním čtvrtečním článku jsem vycházel z několika kusých informací, které se objevily v diskusích u článku Oskar změnil web a z pár e-mailů, které jsem dostal do své schránky. Ačkoliv mě Oskaři oficiálně ujistili, že se nic takového v nejbližší době nechystá, už tomu skoro odmítám věřit.

Poznámka: Je logické, že Oskar nechce oficiálně nic potvrdit ani vyvrátit. Změna tarifů se stejně jako každá novinka vždy hlídá jako oko v hlavě, protože na trhu číhá informací chtivá konkurence a takové internetové médium může být v tomto ohledu velmi nebezpečné.

Proč by Oskar mohl v době velmi blízké změnit tarify?

1) Tarifní programy jsou prakticky stejné jako při spuštění Oskarovy sítě, pominu-li dvojnásobnou úpravu tarifu Volám Málo (zlevění minuty hovory ze sedmi na šest a poté ze šesti na pět korun za minutu) či zdražení textovek z tarifů Slyším Vás a Dohoda s Oskarem. Ostatní operátoři obměňují tarifní portfolio podstatně častěji.

2) Oskar si bezesporu uvědomuje, že náš mobilní trh je nasycen, a pokud chce mít větší podíl, musí přebírat zákazníky jiným operátorům. Toho dosáhne buď unikátními super službami s přidanou hodnotou, jaké konkurence nemá, nebo razantní změnou tarifního portfolia ve stylu „více muziky za méně peněz“. Každému je jasné, že to druhé je jednodušší.

3) Oskarovi chybí „velký tarif“, kdy za nějakých 1 500 nebo 2 000 Kč nabídne velmi levné volání; u tarifu Volám Stále platíte za minutu 3,50 Kč bez DPH, což je v porovnání s konkurencí docela dost. Takový Paegas 80 HIT má volání do vlastní sítě za dvě koruny. Stejně tak by mohla být zaplněna díra mezi Volám Málo a Volám Často, např. tarifem, v němž by bylo 60 minut zdarma.

4) Oskar jako jediný má pouze jeden tarif pro předdplacené karty, zatímco Eurotel Go již tři a Paegas Twist dva.

5) Když mělo být spuštěno GPRS, mluvilo se také o velmi vzdáleném datu (polovina března tohoto roku). A hele, najednou se v redakci více než o měsíc dříve objevila pozvánka na tiskovou konferenci, která se měla konat ku příležitosti komerčního spuštění. Je tedy patrné, že Oskar umí jednat opravdu velmi rychle.

My si to myslíme, Oskar si to nemyslí, co si myslíte vy?

Protože nyní máme mnoho důvodů věřit tomu, že se skutečně chystá změna, redakční plénum schválilo napsání tohoto velmi spekulativního článku. Z útržků, které máme k dispozici, vyplývá, že Oskar stávající tarifní programy lehce zvýhodní, uvede nový tarif, který spíše než mezi Volám Málo a Často bude položen výše, za Volám Stále. Úpravy by se měly týkat i Oskarty, není prý vyloučen ani nový tarif pro Oskartu. Spekuluje se rovněž nad možností založit malou virtuální privátní síť, něco jako Oskamarádi, jen to bude trošku blíže firemní VPN. Nějaké změny by mohly proběhnout také na prodejnách.

Oskar zkrátka ví, že o zákazníka musí nyní bojovat více, než kdykoliv předtím. Dokazuje to i změna firemní image, kterou uvozuje nová reklamní kampaň.

Co si o tom myslíte vy? Je opravdu čas na změnu, nebo neoficiální informace, které máme, jsou jen drby? Uvítali byste změnu tarifů Oskara?

Poznámka: Tento článek se stejně jako předchozí zakládá na neoficiálních informacích, byť jsou od dobrých zdrojů, a na našich úvahách. Věřím, že se na nás nebudete zlobit, kdyby Oskar prvního května žádnou z předpokládaných novinek nepředstavil, nebo kdyby změny byly trochu jiné.

Diskuze (141) Další článek: Senioři neradi textovkují a většina z nich neví, co všechno mobil umí

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Tarif, Oskar, Paegas Twist


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35