Chytré hodinky Huawei Watch GT dostávají češtinu a umí nepřetržitě ukazovat čas

Chytré hodinky Huawei Watch GT jsou pro českého uživatele zase o něco přívětivější. Od dnešního dne mají totiž menu lokalizované do českého jazyka. Dosud bylo nutné vystačit s angličtinou, což mohlo být pro některé uživatele zcela bez znalosti jazyka na překážku.

První model Watch GT představil Huawei loni na podzim, letos na jaře k němu přibyly další dva, které se liší velikostí, barvou řemínku a v detailech provedením těla. Princip je ale u všech stejný – jde v podstatě o sport tester ve tvaru hodinek, jenž hlavní důraz klade na výdrž baterie. Ta při vypnutém kontinuálním měření tepu dosahuje téměř na 3 týdny.

Aktualizaci vyvoláte z telefonu

Protože hodinky, na rozdíl od staršího modelu Huawei Watch 2 nepracují s operačním systémem Android Wear (resp. Wear OS), ale na vlastní uzavřené platformě Lite OS, je nutné aktualizaci vyvolat v aplikaci Zdraví od Huawei. Zde se nabídne ke stažení balík s označením 1.0.8.34, jenž už obsahuje přednastavenou češtinu.

Další praktickou funkcí v rámci aktualizace je doplnění tzv. pohotovostních ciferníků do nabídky nastavení displeje. Nyní hodinky dokážou zobrazovat na mírně pohaslé obrazovce čas po celou dobu, bez nutnosti zvedat pro zapnutí displeje zápěstí nebo mačkat tlačítko. Na výběr je digitální nebo analogový pohotovostní ciferník.

Diskuze (14) Další článek: Právní kanceláře z Norska, Británie a Číny potvrdily, že Huawei nemá povinnost informovat čínskou vládu

Témata článku: Huawei, Chytré hodinky, Smartwatch, Aktualizace softwaru, Hodinky, Update, Watch GT, Huawei Watch GT, Lite OS, Čeština, Android Wear, Ciferník


Určitě si přečtěte

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

RECENZE: Redmi Note 7 je skvělá volba s jedinou chybičkou

** Ani Note 7 nezlomil kletbu chybějícího NFC ** Drobná vylepšení mezi generacemi přibližují Redmi Note dokonalosti ** 48 MPx nemusí automaticky znamenat marketingový výkřik do tmy

Martin Herodek | 27

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 126