Chytré hodinky Huawei Watch GT dostávají češtinu a umí nepřetržitě ukazovat čas

Chytré hodinky Huawei Watch GT jsou pro českého uživatele zase o něco přívětivější. Od dnešního dne mají totiž menu lokalizované do českého jazyka. Dosud bylo nutné vystačit s angličtinou, což mohlo být pro některé uživatele zcela bez znalosti jazyka na překážku.

První model Watch GT představil Huawei loni na podzim, letos na jaře k němu přibyly další dva, které se liší velikostí, barvou řemínku a v detailech provedením těla. Princip je ale u všech stejný – jde v podstatě o sport tester ve tvaru hodinek, jenž hlavní důraz klade na výdrž baterie. Ta při vypnutém kontinuálním měření tepu dosahuje téměř na 3 týdny.

Aktualizaci vyvoláte z telefonu

Protože hodinky, na rozdíl od staršího modelu Huawei Watch 2 nepracují s operačním systémem Android Wear (resp. Wear OS), ale na vlastní uzavřené platformě Lite OS, je nutné aktualizaci vyvolat v aplikaci Zdraví od Huawei. Zde se nabídne ke stažení balík s označením 1.0.8.34, jenž už obsahuje přednastavenou češtinu.

Další praktickou funkcí v rámci aktualizace je doplnění tzv. pohotovostních ciferníků do nabídky nastavení displeje. Nyní hodinky dokážou zobrazovat na mírně pohaslé obrazovce čas po celou dobu, bez nutnosti zvedat pro zapnutí displeje zápěstí nebo mačkat tlačítko. Na výběr je digitální nebo analogový pohotovostní ciferník.

Diskuze (14) Další článek: Právní kanceláře z Norska, Británie a Číny potvrdily, že Huawei nemá povinnost informovat čínskou vládu

Témata článku: Huawei, Chytré hodinky, Smartwatch, Aktualizace softwaru, Hodinky, Update, Watch GT, Čeština, Huawei Watch GT, Android Wear, Lite OS, Ciferník


Určitě si přečtěte

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

NÁVOD: Jak získat neomezený mobilní internet na léto za 100 Kč

** Jedinečná šance okusit neomezený internet v mobilu od T-Mobilu ** Twist karta s kreditrem 200 Kč aktuálně v Bille za 99,90 Kč ** Surfovat neomezeně můžete celé léto, dokonce i v roamingu

Filip Kůžel, Aleš Pospíšil | 65

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 27

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157