Ciferníku odzvonilo – nová Nokia 3660

Nástupce rozporuplného modelu Nokia 3650 je oficiálně na světě. Na první pohled doznala změn klávesnice, ale to není jediná inovace. Ve hře je mnohem důležitější proměna.
Ciferníku odzvonilo – nová Nokia 3660

Nokia 3650 hned po svém uvedení na trh rozdělila fanoušky na dva tábory – jedni si ji zamilovali od pohledu, jiným prostě nepadla do oka. Za vším stála totiž netradiční kruhová klávesnice s tlačítky seřazenými do kruhu. Když pomineme ergonomickou stránku věci, která nebyla zcela příkladná, byla to právě hlavně klávesnice, která telefon odlišovala od konfekční konkurence. I když byl model Nokia 3650 nejprodávanějším mobilem s foťáčkem pod křídly finské Nokie (mezi modely uvedenými minulý rok), nástupce raději dostal „rozumnější“ klávesnici.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Experiment se asi nevyplatil

Tip: Přečtěte si recenzi Nokie 3650

Zda je návrat ke klasické klávesnici na škodu či ne, mohou posoudit současní majitelé předchozího modelu. Nová Nokia 3660 již každopádně není natolik výjimečná jako předchozí model. Hlavní tvarové linie mobilu zůstaly nedotčeny a proto oba mobily snadno zaměníte. Novinka se může také pochlubit výměnnými kryty, které však nejsou kompatibilní s kryty pro 3650.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Když si nevšimnete klávesnice, neuvidíte žádnou změnu

Hleďme, jaká to změna

Kromě změněné klávesnice ale u telefonu najdete ještě jednu důležitou inovaci. Nová Nokia 3660 se nebude muset krčit v koutě před barevnými modely konkurence – nabízí totiž displej s pětašedesáti tisíci barvami, na rozdíl od modelu 3650, která dokázal zobrazit jen čtyři tisíce barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jinak vše při starém

Když se podíváme do útrob telefonu, zjistíme, že vše ostatní při starém. Stále se jedná o triální telefon s podporou sítí GSM v pásmech  900/1800/1900 Mhz. Ze zadní strany nezmizel objektiv fotoaparátu a stejné jsou i jeho parametry. Umí fotit a natáčet krátké videosekvence. K ruce mu jde i přehrávač RealOne Player. Kapacita přiložené paměťové karty zůstala shodná – 16 MB. Pro spojení s okolním světem můžete použít GPRS, infraport nebo technologií Bluetooth. O kvalitní poslech se stará polyfonní vyzvánění o čtyřiadvaceti hlasech.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Ve zkratce:

Nová Nokia 3660 je vlastně model 3650 po nenápadném faceliftu. Vzhledem k předchůdci se může pochlubit barevnějším displejem a jinou klávesnicí. Telefon se do prodeje dostane ještě do konce roku za stejnou cenu s jakou začínala Nokia 3650.

Diskuze (22) Další článek: Siemens U15 naživo a první zkušenosti se sítí třetí generace

Témata článku: Nokia, Nokia 3650, Nokia 3660, Ciferník, Nová Nokia, Barevný model


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35