Citizen chystá PDA na klíčenku

Je to takový malý Visorek, mrňavá krabička s dotykovým displejem se přicvakne na Visor od Handspringu a po odpojení může fungovat jako miniaturní náhrada.
Je to takový malý Visorek, mrňavá krabička s dotykovým displejem se přicvakne na Visor od Handspringu a po odpojení může fungovat jako miniaturní náhrada.

Citizen malá PDA dělat umí, v současnosti totiž vyrábí známý organizér REX a REX 2, což jsou organizéry v rozměrech běžné PCMCIA karty, které se také dají zasunout do PC Card slotu v notebooku pro snadnou synchronizaci. Upřímně jsem Rexíka u nikoho ještě neviděl, byť jsme si s ním kdysi v rámci recenzování hráli. Stejně tak trochu přemýšlím, jaká bude cílová skupina pro nové zařízení s pracovním názvem Citizen Kids (nebo Kid2). Jedná se totiž o malé PDA, které se synchronizuje s větším PDA. Přitom jsou Visory, Palmy a jim podobné prostě přímo určeny k tomu, aby je člověk sebou stále nosil. Citizen ale asi chce, abychom sebou nosili ještě něco menšího.

foto z visorguide.online.fr

Citizen Kids je v současné době pouze ve stádiu prototypu. Jedná se o krabičku zhruba 5x5 centimetrů, která má na sobě dotykový displej s menším rozlišením než nabízí běžný Visor, ale také s ovládáním ve stylu PalmOSu. V rohu je vidět i kablík na snadné nošení. Nabízí data ze základních aplikací, jako jsou kalendář, poznámky, úkoly a adresář. Fyzicky se připojuje na zadní stranu Visoru jako běžný modul, čímž je zajištěna synchronizace dat. Vzhledem k malým rozměrům všeho, se bude nejspíš jednak jen o čtecí zařízení, nic do něj tedy nezapíšete, opravdu to bude tedy spíše doplněk organizéru, kdy ten větší a chytřejší budete mít v tašce a ten malý připomínací v kapsičce od košile. Přesto vážně nevím, proč bych si ho měl pořizovat.

Váš názor Další článek: Výsledky ankety: vede Nokia a Paegas

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Cit, Snadné nošení, Klíč, PDA

Určitě si přečtěte